Tirana
light rain
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Pre
32 °
Sht
29 °
Die
28 °
Hën
31 °
Mar
34 °
E premte, 12 Gusht, 2022

TAG

Prokuroria e Tiranes

Sulmi kibernetik ndaj Shqipërisë, Prokuroria e Tiranës nis hetimet

Prokuroria e Tiranës ka nisur hetimet për sulmin kibernetik ndaj portaleve qeveritare, duke bërë që të gjitha faqet të mbylleshin. "Kemi regjistruar procesin penal për...

Fshehën të ardhurat me vlerë mbi 260 milionë lekë, prokuroria e Tiranës dërgon për gjykim administratorin dhe 3 ish-aksionerët

Prokuroria e Tiranës ka dërguar për gjykim 4 shtetas, administratorin dhe ish-aksionerë të Shoqërisë ‘Neku’ Sh.p.k, për fshehje të ardhurash. Nga veprimet hetimore paraprake të...

Policia shkresë Prokurorisë së Tiranës: Të hetohet për pastrim parash biznesmeni i ndërtimit Edmond Bego!

Edmond Bego, biznesmen i njohur në fushën e ndërtimit dhe pronar i kompanisë "Inert Ekspres", mund të hetohet nga Prokuroria e Tiranës. Policia e...

Tensione në mbledhjen e KLP: Kreshnik Ajazi e dinte se do skualifikohej! Gara për Kryeprokurorin e Tiranës nën akuza për “rrjedhje informacioni”

Mbledhja e Këshillit të Lartë të Prokurorisë për procedurat e zgjedhjes së drejtuesit të ri të Prokurorisë së Tiranës u shoqërua të enjten me...

Skualifikohet vëllai i deputetit socialist, vetëm një kandidat në garë për kreun e Prokurorisë së Tiranës

Kreshnik Ajazi dhe Arenc Çela garonin përballë njëri-tjetrin për postin e kreut të Prokurorisë së Tiranës. Por ditën e sotme, me shumicë votash, Këshilli...

Arens Çela dhe Kreshnik Ajazi, dy magjistratët që kandidojnë për Kryeprokuror të Tiranës

Prokuroria e Tiranës është sot me drejtues të përkohshëm, pas shkarkimit nga detyra të kryeprokurores Elisabeta Imeraj, shkruan newsbomb.al KLP komandoi në krye të...

Elisabeta Imeraj u shkarkua nga Vettingu, KLP mblidhet sot për të caktuar drejtuesin e përkohshëm të Prokurorisë së Tiranës

Një ditë pas shkarkimit nga detyra të Kryeprokurores së Tiranës Elisabeta Imeraj, Këshilli i Lartë i Prokurorisë (KLP) do të caktojë sot një drejtues...

Gazetari çon në Prokurori mungesën e ilaçeve në QSUT, për fëmijët që bëjnë kimioterapi

Gazetari Osman Stafa, bën me dije se ka dorëzuar në Prokurorinë e Tiranës një kërkesë për informacion për shkelje të mundshme ligjore që janë...

Fusnin mallra kontrabandë në Shqipëri dhe i shisnin online, Policia bastisi postat private dhe kontrolloi porositë (LISTA ME 22 BIZNESE)

Një operacion i madh i drejtuar nga Prokuroria e Tiranës është zhvilluar paraditen e kësaj të hënenë kryeqytet. Mësohet se organi i akuzës ka...

Operacioni i madh në Tiranë, Prokuroria firmos 22 urdhër-arreste, ekzekutohen 14-të

Një operacion i madh i drejtuar nga Prokuroria e Tiranës është duke u zhvilluar në këto momente në kryeqytet. Mësohet se organi i akuzës...

Lajmet e fundit