Tirana
clear sky
-3.5 ° C
-3.5 °
-3.5 °
59 %
0.5kmh
0 %
Enj
7 °
Pre
9 °
Sht
10 °
Die
9 °
Hën
9 °
E enjte, 9 Shkurt, 2023

TAG

Prokuroria e Pergjithshme

Shkresa “Tepër Urgjent” e nisur nga Prokuroria e Përgjithshme për Ibrahim Licin, nisin hetimet në Shkodër

Publikimi në media i dokumentit për Ibrahim Licin, që mban firmën e Olsi Dados, Drejtorit të Marrëdhënieve me Jashtë në Prokurorinë e Përgjithshme, ka...

Shkarkimi i Dodajt, Prokuroria e Përgjithshme njofton vendin vakant në KLP (Kriteret)

Prokuroria e Përgjithshme ka njoftuar sot nisjen e aplikimeve për një vend vakant në Këshillin e Lartë të Prokurorisë, pas shkarkimit të Ludovik Dodajt. Prokurori...

Dy vite nga kallëzimi 700 faqe i ministres Gjonaj, Prokuroria asnjë veprim për kompanitë zhvatëse “Micro Credit”, “Albanian Debt Consulting” dhe ZiG (E PLOTË)

Etilda Gjonaj, deri dy vite më parë ministre e Drejtësisë, çoi në Prokurorinë e Përgjithshme një kallëzim 700 faqe për disa kompani që vepronin...

Dhuna e Policisë ndaj protestuesve, LSI kërkesë Prokurorisë së Përgjithshme: Të nisen menjëherë hetimet

LSI sot i ka dërguar një shkresë Prokurorisë së Përgjithshme, ku kërkon që të nisin hetimet në lidhje me dhunën e ushtruar nga policia...

Prokuroria nis verifikimet për kandidatin e PD në Rrogozhinë, Ferdinand Saraçi ka deklaruara se është dënuar me burg në Itali

Prokuroria e Përgjithshme ka nisur verifikimin për kandidatin e Partisë Demokratike për Rrogozhinën në garën e 6 marsit , Ferdinand Saraçi. Javën e ardhshme...

Plagosje e rëndë me dashje, goditje për shkak të detyrës dhe kallëzim i rremë; Prokuroria e Përgjithshme nxjerr TË DHËNAT e Tom Doshit

Prokuroria e Përgjithshme ka përfunduar procesin e verifikimit për politikanin dhe biznesmenin Tom Doshi. Ky proces nisi për shkak të kandidimit të tij në...

Prokuroria e Përgjithshme VERIFIKON Tom Doshin, i përgjigjet KQZ-së, të dhëna japin dhe Ambasada e SHBA dhe Interpoli

Prokuroria e Përgjithshme përfundon procesin e verifikimit për politikanin dhe biznesmenin Tom Doshi. Ky i fundit dha dorëheqjen nga mandati pas zgjedhjeve të 25...

Prokuroria e Përgjithshme bën bilancin për krimet zgjedhore: Janë arrestuar në flagrancë 4 persona, 2 prej tyre janë në burg, 10 të tjerë janë...

Prokuroria e Përgjithshme ka bërë bilancin e hetimeve për krimet zgjehdore, ku njofton se prokuroritë e e juridiksionit të përgjithshëm kanë marrë gjithsej 158...

Prokuroria e Përgjithshme i jep “dritën jeshile” Metës: Asnjë nga MINISTRAT e Qeverisë “Rama 3” nuk ka probleme me ligjin

Prokuroria e Përgjithshme i kthen përgjigje Presidentit Ilir Meta, lidhur me kërkesën e këtij të fundit për verifikimin e ministrave të Qeverisë "Rama 3"....

KRIMET ZGJEDHORE/ Prokuroria e Përgjithshme bën bilancin: Janë arrestuar në flagrancë 5 persona, 3 prej tyre janë dënuar me burg

Pas përfundimit të zgjehdjeve të 25 prillit, partitë politike depozituan në Prokurori paditë për veprime të cilat i kanë cilësuar si krime zgjedhore.Prokuroria e...

Lajmet e fundit