Tirana
scattered clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
65 %
1kmh
40 %
Sht
23 °
Die
29 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
27 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021

TAG

prokurori i tiranes

Dështon për herë të dytë seanca për Dritan Ginën, prokurori i Tiranës thotë në vetting se avokati i tij është sëmurë

Seanca dëgjimore e prokurorit të Tiranës, Dritan Gina, e planifikuar për t’u zhvilluar të premten në Komisionin e Pavarur të Kualifikimit, dështoi për herë...

“U korruptua qëllimi i ligjit”: Ndërkombëtarët kundër KPK për shkarkimin e Prokurorit të Tiranës Genci Qana

Për herë të dytë që prej fillimit të procesit të vetingut, një vëzhgues i ONM-së ka kundërshtuar vendimin e trupave të vetingut në shkarkimin...

27 vite punë në sistemin e drejtësisë, prokurori i Tiranës Isa Jata del nesër në vetting

Prokurori i Prokurorisë së Tiranës, Isa Jata do të përballet të martën më 13 korrik me Komisionin e Pavarur të Kualifikimit. Procesi i tij...

Vettingu shkarkon nga detyra prokurorin e Tiranës, pasuria dhe dyshimet për favorizimin e të pandehurve “i djegin” karrierën Ervin Karanxhës

Komisioni i Pavaraur i Kualifikimit (KPK-shkalla e parë e vettingut) shkarkon nga detyra prokurorin e Tiranës Ervin Karanxha. Problemet me pasurinë dhe dyshimet e...

Mungesë të burimeve për të justifikuar 34 milionë lek, 5 orë në seancë, vettingu relaton gjetjet për prokurorin e Tiranës Ervin Karanxha

Seanca e dytë dëgjimore për prokurorin e Tiranës, Ervin Karanxha zgjati rreth pesë orë të mërkurën, ku përfaqësuesit e tij ligjorë, Ndue Pjetra dhe...

“Top Channel më bën presion për të fituar gjyqet”, dështon seanca në vetting, prokurori i Tiranës Ervin Karanxha përfundon në spital

Seanca dëgjimore me prokurorin e Tiranës, Ervin Karanxha dështoi të zhvillohej të mërkurën në Komisionin e Pavarur të Kualifikimit. Karanxha nuk u paraqit në...

Prokurori i Tiranës Ervin Karanxha del nesër në vetting, si ka ndryshuar pasuria në vite (SKEDA)

Prokurori Ervin Karanxha i Prokurorisë së Tiranës do të përballet të mërkurën më 23 qershor me Komisionin e Pavarur të Kualifikimit. Procesi i tij...

Lajmet e fundit