Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
21 %
1kmh
0 %
Mër
7 °
Enj
7 °
Pre
9 °
Sht
10 °
Die
10 °
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

TAG

prokurori i sarandes

Prokurori i Sarandës, Kledian Llaho del nesër në vetting

Prokurori Kledian Llaho i Prokurorisë së Rrethit Sarandë do të përballet të hënën më 19 dhjetor me Komisionin e Pavarur të Kualifikimit. Procesi i...

Ish-prokurori Sali Hasa i shpëton burgut, dënohet me 4 vite shërbim prove

Ish-prokurori i Sarandës, Sali Hasa është dënuar me dy vite burg për mosdeklarim dhe fshehjes të pasurisë. Hasa u arrestua me urdhër të SPAK, pasi...

Probleme me pasurinë, KPK shkarkon nga detyra prokurorin e Sarandës, Lorenc Mërkuri

Komisioni i Pavarur i Kualifikim ka vendosur unanimisht largimin nga detyra të prokurorit të Lushnjës, Artan Hazbi, pasi u gjetën pobleme për pasurinë dhe...

I arrestuar për korrupsion, KPK shkarkon prokurorin e Sarandës Sali Hasa: Kishte probleme me pasurinë

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, KPK ka shpallur vendimin për shkarkimin nga detyra të prokurorit të Sarandës, Sali Hasa. Ky i fundit nuk ishte...

SPAK e arrestoi për korrupsion, oficerët gjejnë miliona lekë e mijëra euro në shtëpinë e prokurorit Sali Hasa

Prokurori i Sarandës Sali Hasa, u arrestua pak ditë më parë me urdhër të Gjykatës së Posaçme, pasi SPAK e akuzonte atë për korrupsion....

Gjykata e Posaçme ndalon nxjerrjen e INFORMACIONEVE për Prokurorin e Sarandës, ka lidhje me ish-gjyqtaren e Krujës që lironte të fortët nga burgu

Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, që pranoi vendimin e SPAK dhe urdhëroi arrestimin e prokurorit të Sarandës Sali Hasa, ndalon...

Dosja që “i bëri gropën” prokurorit të Sarandës: Sali Hasa, po hetonte Emiljano Miranin për plagosje, motra i çoi para në zyrë

Prokurori i Sarandës Sali Hasa është arrestuar me urdhër të kolegëve të tij në Prokurorinë Speciale SPAK, shkruan newsbomb.al. Referuar njoftimit zyrtar të SPAK,...

Denoncimi: Prokurori me ‘Audi Q5’ 45-mijë euro dhe targa false, e braktis pas publikimit në media

Prokurori i Sarandës Sali Hasa akuzohet se lëviz me një automjet luksoz dhe me targa false. Është media lokale “Sarandaweb” që...

Lajmet e fundit