Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
88 %
1kmh
0 %
Enj
38 °
Pre
39 °
Sht
32 °
Die
32 °
Hën
31 °
E enjte, 18 Gusht, 2022

TAG

prokurori i pergjithshem

“Prokurorë janë kërcënuar”, deklarata e fortë e kryeprokurorit Çela: KLP-ja nuk më ka informuar

Prokurori i Përgjithshëm Olsian Çela thotë se ka patur raste kur prokurorë janë kërcënuar apo janë ndjerë të kërcënuar, ndërsa Këshilli i Lartë i...

Nuk ndalet Putin, bllokon 2 media të pavarura për raportimin mbi Ukrainën: Dhanë informacione të rreme!

Prokurori i Përgjithshëm rus ka bllokuar aksesin e dy mediave të pavarura, Echo of Moscoë dhe TV Rain, për shkak të shkeljeve të supozuara...

‘MOS lejoni fajtorët t’i shpëtojnë drejtesisë’, mesazhi i prerë i ambasadores amerikane për prokurorin e përgjithshëm (Fjala e plotë)

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka qenë e ftuar në Konferencën "Sfidat e Prokurorisë së Përgjithshme nën Dritën e Reformës në Drejtësi", së bashku me...

Kuvendi zgjedh sot Kryeprokurorin e ri

Sot do të mbahet seanca e rradhës në Kuvendin e Shqipërisë. Çështja kryesore në rendin e ditës është zgjedhje e Prokurorit...

MARKU dhe MEMÇAJ nuk ankimojnë renditjen, ‘Prokurori i Përgjithshëm’ shkon në Parlament të mërkurën (LISTA ME KANDIDATËT)

Këshilli i Lartë i Prokurorisë do të dërgojë të mërkurën në Kuvend listën me renditjen e 3 kandidatëve për postin e Prokurorit të...

MARKU dhe MEMÇAJ nuk ankimojnë renditjen, ‘Prokurori i Përgjithshëm’ shkon në Parlament të mërkurën (LISTA ME KANDIDATËT)

Këshilli i Lartë i Prokurorisë do të dërgojë të mërkurën në Kuvend listën me renditjen e 3 kandidatëve për postin e Prokurorit të Përgjitshëm....

Ish-deputetja e PD-së në mbrojtje të Arta MARKUT: E mbështesin ndërkombëtarët, suksese e dashur!

''Vazhdon mbështetja e fortë e Ndërkombëtarëve për Arta Markun, e cila do të vijojë rrugëtimin tashmë si Prokurore e Përgjithshme! Suksese e dashur!''

Sot paraqitën platformat, KLP publikon nesër renditjen e 3 kandidatëve për Prokurorin e Përgjithshëm

Këshilli i Lartë i Prokurorisë do të publikojë nesër renditjen e 3 kandidatëve për postin e Prokurorit të Përgjithshëm. Pas përfundimit...

Kërkon postin e Prokurorit të Përgjithshëm, Olsian ÇELA thekson kritikat: Asnjë politikë penale gjatë këtyre viteve, ashpërsimi i masave rrit krimin

Ish-kryeprokurori i Krimeve të Rënda Olsian Çela u shpreh kundër ashpërsimit të ligjeve dhe Kodit Penal, e cila sipas tij çon në cënimin e...

Kandidatja për prokurore tregon ‘integritet’, përgjigjet në gjuhën shqipe për eksperten e EURALIUS

U kuptua fare qartë se kandidatja Memçaj e zotëron rrjedhshëm anglishten, por në respekt të institucionit dhe përzgjedhjes, u përgjigj në gjuhën e...

Lajmet e fundit