Tirana
few clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
77 %
3.1kmh
20 %
Pre
13 °
Sht
16 °
Die
17 °
Hën
14 °
Mar
11 °
E premte, 31 Mars, 2023

TAG

prokuroret

Meta në një linjë me Berishën: Të zbardhen takimet e McGonigal me prokurorët në Shqipëri, a ka manipuluar ai në emër të FBI?!

Kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta, ka kërkuar sot që institucionet e drejtësisë shqiptare të nisin hetimet për çështjen "McGonigal", për vizitat dhe...

Prokurorët japonezë akuzojnë për vrasje ekzekutorin e ish-kryeministrit Shinzo Abe

Prokurorët japonezë thanë të premten se kanë marrë të pandehur një person të dyshuar për vrasjen e ish-kryeministrit Shinzo Abe. Autori Tetsuya Yamagami akuzohet...

KLP miraton emrat e 20 prokurorëve, do vlerësohen gjatë vitit 2023

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka miratuar në mbledhjen e fundit, më 30 n 30 nëntor, ka hedhur shortin dhe ka përcaktuar 20 prokurorë...

“Pati debat të fortë mos prokurorëve”, gazetarja zbardh hetimet për lobimin rus: Nick Muzin kërkoi garanci se nuk do arrestohej

Gazetarja Klodiana Lala ka treguar mbrëmjen e sotme detaje nga hetimet që nisi akuza shqiptare vite më parë për lobimin rus në Partinë Demokratike....

Ambasada e SHBA uron 45 gjyqtarët dhe prokurorët e rinj: Shqiptarët presin nga ju të jeni të pavarur e kurajozë

Ambasada Amerikane në Tiranë uron 45 magjistratët e rinj që i janë bashkuar sistemit të drejtësisë këtë javë dhe kërkon prej tyre që të...

Arens Çela dhe Kreshnik Ajazi, dy magjistratët që kandidojnë për Kryeprokuror të Tiranës

Prokuroria e Tiranës është sot me drejtues të përkohshëm, pas shkarkimit nga detyra të kryeprokurores Elisabeta Imeraj, shkruan newsbomb.al KLP komandoi në krye të...

A ndiheni nën presion? Arben Kraja raporton në KLP: Prokurorët e SPAK e dinë kë po hetojnë! Ju kam thënë të merren me provat,...

Kreu i SPAK Arben Kraja, është duke raportuar para kolegëve në Këshillin e Lartë të Prokurorisë për punën e institucionit që ai drejton. Kraja...

Ministri Manja liston 10 gjyqtarët e shkarkuar: Vetëm njëri ka 800 milionë lekë pasuri! Kanë ndërtuar dhe vila pa leje, ku janë hetimet?!

Ministri i Drejtësisë Ulsi Manja, ka listuar 10 gjyqtarët dhe prokurorët e shkarkuar nga vettingu, por për të cilët institucionet e drejtësisë nuk kanë...

Konferenca e fundit për këtë vit, Basha ka një mesazh për prokurorët dhe policinë: Do të keni mbështetjen e plotë të PD, keni bërë...

Kryedemokrati Lulzim Basha në konferencën e fundit për këtë vit, u ka dërguar një mesazh hetuesve, prokurorëve dhe punonjësve të policisë, ku u shpreh...

Sebastian Kurz në samitin e Sllovenisë, prokurorët anti-korrupsion i bastisin zyrën kryeministrit të Austrisë

Prokurorët anti-korrupsion në Austri, kanë bastisur këtë mëngjes zyrën e kryeministrit Sebastian Kurz. Gjithashtu, janë bastisur zyrat e këshilltarëve të tij të ngushtë dhe...

Lajmet e fundit