Tirana
few clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
53 %
0kmh
20 %
Hën
35 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
35 °
Pre
26 °
E hënë, 8 Gusht, 2022

TAG

prokuror

Olsian Çela takim me prokurorët nga Belgjika, zbardhen detajet

Prokurori i Përgjithshëm Olsian Çela është takuar ditën e sotme me delegacionin e prokurorëve të ardhur nga Belgjika, të kryesuar nga prokurori federal Frederik...

Apelimi lë në fuqi vendimin e KPK për ish-prokurorin e Tiranës, Dritan Rreshka përfundimisht jashtë Drejtësisë

Kolegjit të Posaçëm të Apelimit lë në fuqi vendimin e mëparshëm të KPK për shkarkimin përfundimtar ish-drejtuesit të Prokurorisë së Tiranës Dritan Rreshka. ...

Tërhiqet nga gara për SPAK një prokuror, paraqet kërkesën pranë KLP  

Prokurori Shkëlzen Cena është tërhequr nga gara për Strukturen e Posaçme Antikorrupsion. Cena ka paraqitur pranë Këshillit të Lartë të Prokurorisë,...

Vrasja e Devi Kasmit, shtyhet seanca për grekun Efthymious

Shtyhet senaca te Krimet e Rënda për Efthymiou Efthymious, i dyshuar si autori i vasjes së Devi Kasmit më 29 janar të 2018-ës ...

Kaloi në ‘sitën’ e vettingut, KPK konfirmon në detyrë drejtuesin e prokurorisë së Tropojës

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit konfirmoi në detyrë këtë të enjte drejtuesin e Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Tropojë, Artan Shtrungza. ...

Megaoperacioni antidrogë, pezullohet nga detyra prokurori i Gjirokastrës

Në kuadër të operacionin 'Brezi i Gjelbër' një prokuror i Gjirokastrës është pezulluar  nga detyra dhe është thirrur në Policinë Gjyqësore. ...

Ngec në sitën e Vettingut, shkarkohet nga detyra prokurori i Krimeve të Rënda

Komisioni i Pavarur i Kulifikimit ka vendosur shkarkimin nga detyra të prokurorit të Krimeve të Rënda, Artan Bajrami. Artan Bajrami është...

Plotësohet vendi vakant, kush është prokurori i ëmëruar nga KLP te Apeli i Krimeve të Rënda

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka miratuar emërimin e Isa Jakës në gjykatën e Apelit te Krimet e Rënda. Jaka...

7 provat që SHKARKUAN prokurorin e VIP-ave: 70 000 EURO i ka bërë vetëm sistemi i ngrohjes dhe ftohjes, 20 000 euro televizori

Zbardhen 7 provat që shkatërruar Prokurorin e Prokurorisë së Përgjithshme, Ramadan Troci.   Prokurori Ramadan Troci, i njohur ndryshe si Prokurori...

Hetoi Bashën për abuzimet e rrugës Durrës-Kukës, prokurori kalon me sukses ‘sitën’ e vettingut

Komisioni i Pavaraur i Kualifikimit ka vendosur rikonfirmimin në detyrë të prokurorit Arben Kraja. Kraja është prokuror pranë Prokurorisë së Përgjithshme....

Lajmet e fundit