Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
78 %
0.5kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
35 °
Enj
33 °
Pre
35 °
Sht
36 °
E martë, 28 Qershor, 2022

TAG

prokuror

Ndërron jetë në moshën 66 vjeçare Zëvendësprokurori Ilia Bano

Ndahet nga jeta zëvendës-Prokurori i Rrethit Gjyqësor Korçë, Ilia Bano. Ai ndërroi jetë në moshën 66-vjeçare pas betejës me një sëmundje të rëndë, të cilën...

Një shqiptar i përfshirë në vrasjen e prokurorit paraguaian (Foto-Emri)

Një shqiptar është mes disa personave të dyshuar për vrasjen e një prokurori në 10 maj në Kolumbi. Zëvendëspresidentja kolumbiane, Marta Lucía Ramírez, paraqiti një...

Grushtoi pasagjerin në mes të avionit, prokuroria heq dorë nga akuzat kundër legjendës së boksit

Një Prokuror në Kaliforni ka refuzuar që të ngrejë akuza kundër boksierit legjendar Mike Tyson, pasi ai u kap duke goditur me grusht një...

Vrau një polic 3 vite më parë në Malin e Zi, shqiptari kërcënon togat e zeza: Do eliminoheni

Shqiptari Luan Hasanaj, i akuzuar për vrasjen e policit Milutin Lekoviç ka kërcënuar dje edhe togat e zeza. Teksa ishte në seancën gjyqësore ai ka...

Atentati ndaj prokurorit Arjan Ndoja, në GJKKO dëshmojnë dy fëmijë të mitur; po luanin me biçikletë kur panë autorët e vrasjes

Dy fëmijë të mitur janë paraqitur sot në GJKKO në procesin ndaj Redjan Rrajës dhe Arjol Halilajt që akuzohen për atentatin ndaj prokuroit Arjan...

Inspektoriati i Lartë i Drejtësisë propozon shkarkimin e prokurorit Shkëlqim Kokona, akuzohet për korrupsion dhe shkelje të rënda

Inspektoriati i Lartë i Drejtësisë (ILD) ka propozuar shkarkimin e prokurorit të Shkëlqim Kokona. Ai mban postin e prokurorit në Prokurorinë e qytetit të...

Konfirmohet në detyrë drejtuesi i Prokurorisë së Krujës, Petrit Çano

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka konfirmuar në detyrë drejtuesin e Prokurorisë së Krujës, Petrit Çano. Vendimi i KPK ishte ankimuar nga Komisioneri Publik, por...

Prokurori i njohur ra në koma dhe ndërroi jetë, gruaja hedh akuza të rënda: Vdiq nga vaksina, s’kishte asnjë sëmundje tjetër

Gruaja e prokurorit të njohur në Greqi, George Tsironis, i cili humbi jetën vetëm pak ditë pasi bëri vaksinën anti-Covid, ka deklaruar se i...

Ish-prokurori: Sjellja e kontrollorëve përbën vepër penale, nëse do isha unë do i kisha arrestuar në flagrancë

Ish-prokurori Shkëlqim Hajdari ka deklaruar mbrëmjen e sotme se sjellja e kontrollorëve të aeroportit të Rinasit përbën vepër penale.Ai u shpreh se nëse do...

Olsian Çela takim me prokurorët nga Belgjika, zbardhen detajet

Prokurori i Përgjithshëm Olsian Çela është takuar ditën e sotme me delegacionin e prokurorëve të ardhur nga Belgjika, të kryesuar nga prokurori federal Frederik...

Lajmet e fundit