Tirana
clear sky
5 ° C
5 °
5 °
81 %
1.5kmh
0 %
Pre
15 °
Sht
15 °
Die
12 °
Hën
12 °
Mar
10 °
E premte, 16 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

Prokopis Pavlopoulos

I quajti çamët bashkëpunëtorë të nazistëve, PDIU i përgjigjet presidentit grek: Iku koha kur e coptuat dhe masakruat Shqipërinë

Presidenti i Greqisë Prokopis Pavlopoulos gjatë ditës së sotme ka bërë një deklaratë të fortë, ku i quajti çamët ‘kriminelë’ e bashkëpunëtorë të nazistëve....

DEKLARATA E FORTË/ Presidenti i Greqisë i quan çamët KRIMINELË: Bashkëpunëtorë të nazistëve

Një deklaratë e fortë jashtë çdo diplomacie, kjo e bërë nga presidenti i Greqisë Prokopis Pavlopoulos gjatë një kremtimi në shtetin fqinj. ...

Deklaratat e presidentit grek, reagon Idrizi: Nuk treguat një dokument që vërteton bashkëpunimin e çamëve me nazistët

Kreu i Partisë për Drejtësi, Integrim dhe Unitet, Shpëtim Idrizi ka reaguar pas deklaratave skandaloze të presidentit grek Prokopis Pavlopulos, i cili i quajti...

Presidenti grek sulmon çamët: S’ka të drejta të njeriut për bashkëpunëtorët e nazistëve

Presidenti i Greqisë Prokopis Pavlopulos, vetëm pak ditë pasi lëshoi deklarata të forta ndaj çamëve, vijon të kërcënojë Shqipërinë me integrimin në BE, nëse...

Deklarata e Pavlopulos, shpërthen Idrizi: Ne bijtë e Çamërisë marrim ende frymë

Ka reaguar ashpër ditën e sotme PDIU dhe Shoqata Patriotike Atdhetare Çamëria lidhur me deklaratën e presidentit të Greqisë Prokopis Pavlopulos, se nëse vendi...

‘Mbyllni gojën’, Marin Mema i kthen përgjigje presidentit grek: S’ta kemi frikën!

Gazetari Marin Mema, përmes një shkrimi në rrjetet sociale i kthen përgjigje presidentit grek Prokopis Pavlopuls, i cili mbrëmë lëshoi disa deklarata të ashpra...

Presidenti grek kërcënon hapur Shqipërinë: Ata guxojnë të flasin për çamët…

Presidenti grek Prokopis Pavlopulos kërcënon Shqipërinë në rrugëtimin drejt BE-së duke i sugjeruar të mos e përmendë më çështjen çame “nëse dëshiron të ketë...

Presidenti grek kërcënon Shqipërinë, Maqedoninë dhe Turqinë: Mos guxoni…

Presidenti i Greqisë, Prokopis Pavlopoulos në një tjetër deklaratë gjatë një ceremonie ushtarake ka kërcënuar tre shtetet fqinje, Shqipërinë, Maqedoninë dhe Truqinë duke i...

Presidenti grek ultimatum Shqipërisë: Nëse doni të hyni në BE, respektoni minoritarët

Deklarata të forta ka lëshuar presidenti i Greqisë Prokopis Pavlopoulos, gjatë një vizite në veri të Greqisë, nga ku tha se Shqipëria duhet të...

Presidenti grek: Veto Maqedonisë në BE… Asnjë fjalë për Shqipërinë

Presidenti i Greqisë, Prokopis Pavlopulos, ka paralajmëruar me veto ndaj anëtarësimit të Maqedonisë në Bashkimin Europian. “Për sa kohë që Shkupi...

Lajmet e fundit