Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
81 %
2.1kmh
0 %
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
E martë, 4 Tetor, 2022

TAG

projektligji

Projektligji: Cigaret nuk do shiten më kudo, ja ç’do ndodhë

Së shpejti, një paketë cigare nuk do të mund ta blesh dot në çdo dyqan lagje, apo supermarket, apo lokal. Ministria e Shëndetësisë me...

Egjipti paralajmëron ndalimin e burkës, pritet vendimi

Egjipti po diskuton një projektligj të ri për ndalimin e burkës në vendet publike, ku do të përfshihen spitale, klinika shëndetësore, shkolla, kinema,...

Projektligji për pakicat etnike, Vasili: Mos e votoni, do të shkaktojë kaos në të ardhmen

Kreu i Grupit Parlamentar i LSI, Petrit Vasili u ka bërë thirrje të gjithë deputetëve që të mos e votojnë sot në kuvend projektligjin...

Tahiri kritikon sistemin e drejtësisë, depoziton një projektligj në Kuvend: Shpresoj që parlamenti të thyejë heshtjen

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka depozituar sot në parlament një projektligj Ai ka propozuar disa ndryshime në Kodin Penal dhe...

Petrit Vasili kërkon të qetësojë qytetarët: Nëse manipulohet një analizë, e anulojmë ligjin përgjithmonë

Kryetari i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili është munduar të qetësojë shoqërinë civile e cila ka protestuar që prej mëngjesit përpara Kuvendit kundër...

Mimoza Hafizi kundër projektligjit për importin e plehrave: Pabesi e Qeverisë së Rilindjes ndaj qytetarëve

Deputetja e Partisë Socialiste, Mimoza Hafizi është shprehur kundër projektligjit që hyrë në Kuvendin e Shqipërisë për importin e plehrave në Shqipëri. ...

‘Koncesionet’, LSI propozon ndryshime në ligjin për Partneritetin Publik-Privat

Deputetë të Lëvizjes Socialiste për Integrim paraqitën sot në Kuvend disa ndryshime në ligjin për koncensionet dhe Partneritetin Publik-Privat. Deputetët kërkojnë që...

Lajmet e fundit