Tirana
light rain
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Pre
32 °
Sht
29 °
Die
28 °
Hën
31 °
Mar
34 °
E premte, 12 Gusht, 2022

TAG

projektligji

Projektligji për krijimin e parqeve teknologjike, Ahmetaj: Sektori me rritjen më të madhe, kontribuoi me 35% të rritjes së punësimit në 2021

Ministri Arben Ahmetaj ka folur në Kuvend për projektligjin që do të votohet sot, për parqet teknologjike dhe shkencore. Ai i është referuar dhe...

Skandali i pagave “ngre në këmbë” qeverinë, ndryshon projektligji për të dhënat personale, gjobë deri në 2 miliardë lekë për shkelësit (TË GJTHA NDRYSHIMET)

Skandalet me daljen e të dhënave personale, pagat, numrat e telefonit të qytetarëve ka bërë që Qeveria të ndryshojë projektligjin “Për mbrojtjen e të...

Qeveria bën gati projektligjin për kultivimin e kanabisit, Agjenci e dedikuar për monitorimin dhe kontrollin e “parcelave” (DOKUMENTI)

Qeveria bën gati projektligjin për kontrollin e kultivimit dhe përpunimit të bimës së kanabisit dhe prodhimit të nënprodukteve të saj për qëllime mjekësore dhe...

Projektligji/ Të ardhurat nga biznesi për individët tregtarë dhe të vetëpunësuarit deri 14 mln lekë në vit do të tatohen 15%, për xhiron mbi...

Ministria e Financave dhe Ekonomisë publikoi për konsultim publik projektligjin “Për tatimin mbi të ardhurat”. Drafti i Financave parashikon që nga 1 janari 2023 të...

Projektligji depozitohet në Kuvend, nga qershori i vitit të ardhshëm gjobë deri në 15 milionë lekë për importuesit e qeseve plastike

Në Kuvendin e Shqipërisë është depozituar një projektligj që parashikoj gjoba deri në 15 milionë lekë për importuesit e qeseve plastike. Duke filluar nga...

“Çorape leshi e veshur në behar”, Batuta e deputetit lushnjar për projektligjin e PS

Gjatë diskutimit që po bëhet ditën e sotme në Komisionin e Ligjeve mbi projektligjin e paraqitur nga ministrja për marrëdhënien me parlamentit ElisaSpiropali, deputeti...

Senati amerikan miraton projektligjin “gjigant” prej 1.2 trilion dollarësh

Senati amerikan votoi këtë të martë me 69 vota pro dhe 30 kundër projekligjin dypartiak mbi infrastrukturën me një vlerë prej 1.2 trilion dollarësh. Paketa...

Skandal me ligjet e kuvendit/ ISP ‘skuq’ nga gabimet dokumentin zyrtar të shtetit, masakrohet gjuha shqipe (PROJEKTLIGJI)

Instituti i Studimeve Politike shpreh kritika formimin e deputetëve të parlamentit shqiptar në vitin 2019.  Në një mesazh të publikuar në...

‘Për të vënë duart në kokë’, Artan Fuga analizon projekligjin për ASH: Ka dështuar, mendimet e mia u censuruan

Akademiku i njohur Artan Fuga tha se ligji për Akademinë e Shkencave ka dështuar, gjatë fjalës së tij në Komisionin e Mediave dhe Edukimit....

Kalohet në parim projektligji që ndalon lojërat e fatit në Kosovë

Parlamenti i Kosovës ka kaluar sot në parim projektligjin për ndalimin e lojërave të fatit, me 63 vota pro dhe tre abstenim. ...

Lajmet e fundit