Tirana
clear sky
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
93 %
1kmh
0 %
Die
10 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
9 °
E diel, 29 Janar, 2023

TAG

projektligjet

96 vota pro dhe 0 kundër, miratohen me shumicë votash tre projektligjet e rendit të ditës në Kuvend

Tre projektligjet që kanë qenë në rend dite sot, në punimet e Kuvendit të Shqipërisë, janë votuar me shumicë votash. 96 deputetët kanë votuar...

Nga Reforma Zgjedhore te ndryshimi i Buxhetit, Kuvendi miraton 4 çështje të rendit të ditës

Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar katër çështje të rendit të ditës të kësaj të enjteje, mes të cilave ndryshimi i Buxhetit të vitit 2022,...

Nga dekreti i Metës, te përkthyesit zyrtar dhe ligji për “të huajt”; çfarë miratoi sot Kuvendi

Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar sot disa projektligje të rëndësishme, një prej të cilave dhe dekret i Presidentit Ilir Meta. Kreu i shtetit kishte...

REKORD GUINNESS I PARLAMENTIT/ Deputeti i pavarur do ketë 17 sekonda, ‘i varuri’ 59 sekonda për të diskutuar mbi 22 projekt-ligje

Nga Erion Piciri Më 16 prill 2020 parlamenti shqiptar mund të vendosi një Record Guinness - do diskutojë dhe miratojë 22...

Lajmet e fundit