Tirana
moderate rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
3.1kmh
100 %
Hën
18 °
Mar
21 °
Mër
24 °
Enj
21 °
Pre
27 °
E hënë, 26 Shtator, 2022

TAG

projektligj

SHBA, projektligj dypartiak për të luftuar korrupsionin në Ballkanin Perëndimor

Një grup senatorësh amerikanë, nga të dy krahët, paraqitën një projektligj që synon të mbështesë zhvillimin ekonomik, tregëtinë, si dhe të luftojë korrupsionin, përfshirë...

“Kufiri 2 milionë euro”, amnistia fiskale, Ibrahimaj zbulon detajet: Do të ngrihet një njësi speciale për të certifikuar të ardhurat

Ministrja e Financave, Delina Ibrahimaj, gjatë prezantimit të projektligjit për Amnistinë Fiskale tha se ajo do të aplikohet për nëntë muaj. Sipas ministres kjo amnisti...

Projektligji, mjekëve dhe infermierëve u hiqet e drejta e dypunësimit

Ndërsa numri i mjekëve dhe infermierëve në Shqipëri po pëson tkurrje, nga emigrimi kryesisht në Europë (Gjermani) ku ka pozicione pune joshëse, një ndryshim...

Gati projektligji për mbrojtjen civile, Xhaçka: E hapur për çdo sugjerim

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka, ka gati projektligjin për mbrojtjen civile. Xhaçka bën me dije se riorganizimi i Emergjencave Civile nuk...

TEATRI KOMBËTAR/ Sonte, nis protesta e pandërprerë deri në tërheqjen e projektligjit

Sot në orën 19:00 fillon protesta e pandërprerë, deri në tërheqjen e projekt-ligjit për shembjen e teatrit. Ditëve të fundit qeveria...

61 orë debat, Franca miraton projektligjin për imigracionin, ja ç’do të ndodhë me azilkërkuesit

Dhoma e ulët e parlamentit të Francës ka miratuar një projektligj për imigracionin që është kritikuar nga të majtët të cilët e kanë cilësuar...

Tërhiqet Ministria e Kulturës, pezullohet “Projektligji për artin dhe kulturën”

Ministria e Kulturës tërhiqet nga “Projektligji për artin dhe kulturën”. Organizata joqeveritare “Skena e Pavarur Kulturore” ka zhvilluar sot një takim...

Pas seancës maratonë, miratohet në Kuvend projektligji për buxhetin 2018

Pas seancës së djeshme maratonë në parlament, mes diskutimesh e debatesh në rradhët e deputetëve, rreth orës 02.00 u miratua në parim projektbuxheti i...

Lajmet e fundit