Tirana
clear sky
5 ° C
5 °
5 °
81 %
1.5kmh
0 %
Pre
15 °
Sht
15 °
Die
12 °
Hën
12 °
Mar
10 °
E premte, 16 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

profil

Profil: Kush është Kyriakos Mitsotakis, kryeministri i ri i Greqisë

Kyriakos Mitsotakis ka një karrierë të gjatë politike dhe vjen nga një familje e cila ka traditë politike. Kyriakos është djali...

Eurodeputetja e parë shqiptare, kush është Arba Kokalari, mbesa e Musine Kokalarit

Arba Kokalari është eurodeputetja e parë shqiptare në Parlamentin Europian. Ajo jeton në Suedi dhe është pjesë e partisë së Moderuar. ...

Transformimi i qeverisë, kush janë MINISTRAT E RINJ të Ramës, nga ish-gruaja e Sokol Ballës te Bledi Çuçi dhe Eduart Shalsi (PROFILET)

Nga mbledhja e Asamblesë, Kryeministri Rama shkarkoi më shumë se gjysmën e ministrave të kabinetit qeveritar, ndërsa zbuloi edhe zëvendësuesit e tyre. ...

U shua në moshën 94-vjeçare, kush ishte George H.W Bush (PROFIL)

Ish presidenti George Herbert Walker Bush u nda nga jeta në moshën 94-vjeçare. Lajmin e ka bërë me dije djali...

Kush është Fran Frrokaj, Kryetari i Bashkisë i ARRESTUAR sot

Fran Frrokaj kryetar i Bashkisë së Lezhës është arrestur ditën e sotme. Frrokaj akuzohet për shpërdorim detyre lidhur me tjetërsimin e pronave. ...

PROFIL/ Kush është drejtori i ri i Postës Shqiptare, ish-kandidati i PS në Gjirokastër

Laert Duraj u zgjodh sot drejtori i ri i Postës Shqiptare. Duraj nuk është i panjohur për publikun, pasi më herët...

Kush është Altin Qato, shefi që do t’i shpallë luftë bandave të Elbasanit

Paraditen e sotme, Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtëtit, Haki Çako shkarkoi 12 drejtues të lartë të policisë së Elbasanit. ...

Lajmet e fundit