Tirana
scattered clouds
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
100 %
1kmh
40 %
Mër
12 °
Enj
14 °
Pre
14 °
Sht
15 °
Die
16 °
E mërkurë, 30 Nëntor, 2022

TAG

procedime penale

Kriza energjitike vë në lëvizje Policinë, zbulohen 17 raste të vjedhjes së dritave, arrestohen 2 persona dhe procedohen 12 të tjerë

Policia e Shtetit ka evidentuar 17 raste të vjedhjes së energjisë elektrike. Gjatë kontrollit janë arrestuar dy persona, janë proceduar penalisht 12 të tjerë,...

Prokuroria e Përgjithshme: Kanë nisur disa procedime penale për zgjedhjet, deri tani janë 11 persona, disa të arrestuar; 3 çështje i ka SPAK

Prokuroria e Përgjithshme thotë se Prokuroritë e rretheve kanë regjistruar disa procedime penale në lidhje me 53 njoftime për vepra penale që lidhen me...

Aksion blic/ Zhurma e lartë e muzikës, procedohen 3 pronarë lokalesh (DETAJE)

Procedohen 3 pronarë lokalesh në Fier mes të cilëve edhe një grua.  Gjatë një kontrolli policor në kuadër të prishjes së...

Procedimet penale për mosbindjen civile, REAGON rrufeshëm Basha

Lulzim Basha te selia blu Kreu i PD, Lulzim Basha reagon për procedimin penal që është komunikuar ndaj tij dhe disa deputetëve të opozitës...

Braktisin fëmijët për azil social, procedim penal për 5 prindër

Policia Kufitare Vlorë kërkon ndërgjegjësim nga të gjithë shtetasit lidhur me mosbraktisjen e fëmijëve të mitur në vendet e BE-së më qëllim përfitimi të...

Prokuroria regjistron procedim penal ndaj Klement Balilit, Greqia solli dosjen

Vetëm një ditë pasi është dorëzuar në Prokurorinë e Krimeve të Rënda dosja e mbërritur nga Greqia, është regjistruar procedimi penal ndaj Klement Balilit....

Taksitë pa licensë, policia procedon 5 persona dhe u sekuestron makinat

Në kuadër të Plan –Operacionit “Informaliteti”, nga Sektori për Hetimin e Krimit Ekonomik e Financiar në Drejtorinë Vendore të Policisë Fier në bashkëpunim me...

Këndi i lojërave te liqeni, prokuroria nis procedimin penal

Prokuroria e Tiranës nis hetimet për ligjshmërinë e ndërtimit të parkut të fëmijëve te liqeni artificial, për akuzën e “ndërtimit të paligjshëm” dhe “shpërdorim...

Në Shqipëri ekziston një qytet ku kriminaliteti është zero

Shqipëria është një vend me aktivitet të lartë të krimeve, por në këtë realitetin tonë ekziston një qytet ku krimi thuajse nuk “njihet”. Po...


Lajmet e fundit