Tirana
clear sky
5 ° C
5 °
5 °
87 %
1.5kmh
0 %
Die
17 °
Hën
19 °
Mar
17 °
Mër
12 °
Enj
13 °
E diel, 11 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

pro

Djegia e mandateve të PD, ja qendrimet e deputetëve (LISTA me EMRA)

Propozimi i kreut të PD, Lulzim Basha për djegien e mandateve është mbështetur nga deputetët. Ndërkaq, burime nga mbledhja bëjnë të...

Vetëvendosje në krah të Haradinajt: Gabim i madh nëse heq taksën

Deputetja e Vetëvendosjes në Kosovë, Albulena Haxhiu, ka komentuar presionin me të cilën po përballet kryeministri Ramush Haradinaj, për heqjen e taksës 100% që...

Çështja e Kosovës, Rexhep Qosja: Jam PRO shkëmbimit të territoreve me Serbinë

Shkëmbimi i territoreve mes Kosovës dhe Serbisë për të arritur një marrëveshje është një nga çështjet më të diskutuara kohët e fundit. Ideja u...

OKB voton pro hetimit për vrasjet në Gaza

Këshilli i OKB-së për të Drejtat e Njeriut ka votuar pro dërgimit të një ekipi hetues ndërkombëtar për krimet e luftës, në mënyrë që...

Ja lista zyrtare me shtetet që votuan pro dhe kundër Kosovës në UNESCO, 14 votat e humbura në Ansamble

Vetëm për 3 vota u dogj anëtarësimi i Kosovës në UNESCO, por pikëpyetjet që ekzistojnë nëse diplomacia kosovare dhe ajo shqiptare kanë bërë si...

Lajmet e fundit