Tirana
light rain
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
44 %
2.1kmh
0 %
Hën
27 °
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
23 °
E hënë, 29 Maj, 2023

TAG

prishtine

I moshuari rreh djalin e pastrehë te bulevardi “Bill Klinton”, ja si reagojnë qytetarët (Video)

Një i moshuar ka qëlluar me shpullë një djalë të pastrehë në bulevardin “Bill Klinton” në Prishtinë, ndërsa nuk dihet se për çfarë arsye...

Kurti dhe Ymeri nesër në Tiranë, më 17 shkurt tjetër protestë

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri dhe deputeti i kësaj partie Albin Kurti, do të organizojnë nesër një takim në Tiranë, për të diskutuar...

Deputeti i ashpër me ambasadoren Franceze: Të duam, por vetëm në Francë

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi ka reaguar ashpër ndaj ambasadores së Francës në Prishtinë, Maryse Daviet, e cila ka kërkuar që më shumë...

A do të martoheshit me një serb/e? Ja si përgjigjen shqiptarët para kamerës (Video)

A do të martoheshit me një mashkull apo femër serb/e? Është kjo pyetja që u është bërë disa të rinjve në Prishtinë nga gazeta...

Kosovë/ Dy të arrestuar nën dyshimet për pjesëmarrje në grupe terroriste

Policia e Kosovës arrestoi të hënën dy shtetas të Kosovës nën dyshimin për përfshirje në grupe terroriste. Policia tha se të dy...

“Shokon” Big Basta, ditën e parë të borës foto “me një dashnore”

Reperi Big Basta duket se po e shijon vitin e ri në një ambient të ngrohtë teksa jashtë duket dëbora e parë në Prishtinë....

Beogradi numëron fitoret diplomatike kundër Kosovës

Drejtori i zyrës serbe për Kosovën, Marko Gjuriç ka numëruar ato që ai ka quajtur fitore diplomatike kundër Kosovës gjatë vitit 2015. ...

AFP: Papa Françesk viziton Kosovën në vitin 2016

2016 po hyn me një lajm të gëzueshëm për shqiptarët. Vetëm dy vite pas vizitës të zhvilluar në Tiranë, Papa Françesk pritet të vizitojë...

SHBA kërkon Kosovën në OKB, Vuçiç: Ata janë superfuqia e botës, por ne nuk tërhiqemi

Kryeministri i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, reagoi sot ndaj deklaratave të ambasadorit amerikan Michael Kirby, se Kosova duhet të anëtarësohet në OKB. Kreu...

Lajmet e fundit