Tirana
clear sky
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
75 %
3.6kmh
0 %
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
17 °
Sht
17 °
E martë, 28 Mars, 2023

TAG

prishtine

Aeroporti i Prishtinës i kthehet normalitetit pas kontrollit, Policia: Alarmi për bombë, i rremë

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se pas kontrolleve të kryera në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”, nuk është gjetur asgjë e...

Alarm për bombë në aeroportin e Prishtinës

Një alarm për bombë është dhënë mbrëmjen e sotme në aeroportin ndërkombëtar “Adem Jashari” në Prishtinë.  Lajmi është konfirmuar nga zëdhënëse e Policisë së...

Albin Kurti drekë pune me Niko Dendias, ja çfarë u diskutua

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti u takua me kryediplomatin e Greqisë, Nikos Dendias për një drekë pune në Prishtinë. Zyra e Kryeministrit njoftoi se Kurti...

E rëndë, ndërron jetë papritur foshnja dy muajshe në Prishtinë

Një foshnje dy muajshe ka ndërruar jetë në rrethana ende të paqarta në Prishtinë. Policia e Kosovës bën me dije se ngjarja e trishtë ka...

Kompania britanike bën zbulimin e madh: Në Prishtinë janë 640 mijë tonelata ari

Kompania britanike që merret me hulumtimin e minierave Ëestern Tethyan Resources thotë se njofton se në fshatin Slivovë të Prishtinës ka tonelata ari. Thuhet se...

Shkëputet ashensori në një pallat në kryeqytet, 6 vajza dërgohen me urgjencë në spital

Gjashtë persona kanë mbetur të plagosur pasi ka rënë ashensori në një banesë në Prishtinë, ku për pasojë kanë mbetur të lënduara disa vajza. Bëhet...

Përdhunuan 11 vjeçaren, dënohen me 40 vite burg katër të akuzuarit, mes tyre dhe dy të mitur

Gjykata Themelore në Prishtinë ka dhënë  vendimin e dënimit me 40 vite burg për  katër personat e akuzuar për përdhunimin e 11 vjeçares në...

“Mos ik”, vepra e veçantë instalohet në mes të Prishtinës, thirrja artistike që të mos braktiset Kosova

Si thirrje për mos largimin e qytetarëve nga Kosova, në Prishtinë është vendosur një vepër e veçantë. Një instalacion nga artisti Eroll Murati, e drejtuar...

Jorida Tabaku në Prishtinë, takim me Vjosa Osmanin dhe Albin Kurtin

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku ndodhet ditën e sotme në Prishtinë, ku ka zhvilluar një takim me presidenten Vjosa Osmani dhe me kryeminstrin...

Alarm për bombë në Aeroportin e Prishtinës, “ngrihet në këmbë” Policia

Një kërcënim për bombë në aeroportin e Prishtinës “Adem Jashari” ka vënë në lëvizje Policinë e Kosovës. Ky lajm është konfirmuar nga vetë zëdhënësja e...

Lajmet e fundit