Tirana
scattered clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
65 %
1kmh
40 %
Sht
23 °
Die
29 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
27 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021

TAG

prinderit

Edi Rama mban PREMTIMIN: Jetimët që kanë humbur prindërit në krye të detyrës, do jenë fëmijët e Republikës! Do marrin rrogën e tyre të...

Kryeministri Edi Rama ka mbledhur sot Qeverinë e re dhe një nga vendimet e para që ka marrë ka qenë një premtim i tij...

E RËNDË/ Motra vret vëllain dhe më pas veten, prindërit gjejnë në banesë trupat e pajetë të fëmijëve

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Zvicër ku një 26-vjeçare ka goditur me thikë vëllain e 25-vjeçar dhe më pas dhe veten. Sipas mediave...

Dy trëndafila mbi varrin e prindërve, kryeministri Rama rrëqeth me fjalët: Kur nëna dhe babai të shohin nga lart, lutesh të jesh i denjë...

Kryeministri Edi Rama ka vizituar ditën e sotme varret e prindërve të tij, Kristaq dhe Aneta Ramës, në 1 vjetorin e vdekjes së kësaj...

KUR SAKRIFICA SHPËRBLEHET/ Prindërit e Nora Gjakovës flasin të emocionuar: Kemi qëndruar gjithë natën zgjuar, asaj iu plotësua ëndrra

Nuk mund të ishin më krenarë se kaq për fëmijët e tyre, teksa i shohin të përfaqësojnë Kosovën në Lojërat Olimpike dhe të ngrenë...

Bledi Gonxhe ka një këshillë për prindërit në timon: Përdorni ndenjëset për fëmijët dhe vendosni rripin e sigurimit, mos i mbani në prehër

Duke marrë shkas nga aksidentet e ditëve të fundit, Dejtor i Përgjithshëm i Shërbimeve të Transportit Rrugor, Bledi Gonxhe ka postuar një foto, ku...

Studimi: Prindërit duhet të ndalojnë përgatitjen e ushqimit për fëmijët, ja pse duhet ta bëjnë vetë

Fëmijët e organizuar nuk lindin, por bëhen. Një nga mënyrat është duke i ndihmuar fëmijët tuaj që të ta bëjnë gati vetë ushqimin e...

STUDIMI/ Nëse prindërit duhen me njëri-tjetrin, adoleshentët 6 herë më pak të ngjarë të jenë abuzivë

Një studim i publikuar nga ‘Daily Mail’ tregon sesa ndikim ka raporti i dy prindërve në zhvillimin e fëmijës dhe në rritjen e tyre,...

E ëma feston ditëlindjen, Basha prezanton për herë të parë prindërit: Një nga ditët më të lumtura për ne (FOTOT- krah vëllait)

Sot është një ditë e veçantë për kreun demokrat Lulzim Basha, pasi nëna e tij feston ditëlindjen. Lajmin e ka bërë...

Agron Llakaj shpërthen në lot në emision, prezantohen për herë të parë prindërit e tij, supriza prekëse për ditëlindje: Na ndau Covid, por koka...

Aktori i njohur i humorit Agron Llakaj është përlotur nga një suprizë e bukur që i kanë bërë prindërit dhe stafi në emisionin e...

PRINDËR, e keni ditur GABIM! Fëmija nuk e dëgjon fjalën e parë…

Prindër! Kur flisni me fëmijën, sidomos për t'i tërhequr vëmëndjen, fjalën kryesore nuk duhet ta thoni të parën, pasi fëmija nuk e dëgjon. Psh....

Lajmet e fundit