Tirana
few clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
28 %
9.3kmh
20 %
Mar
10 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
16 °
Sht
14 °
E martë, 28 Mars, 2023

TAG

primare

“Vulën e do nga Rama, votat prej Berishës”, Paloka: Ftesa e Alibeajt për kandidatët e Primareve, lojë e Ramës për të shkatërruar opozitën

Deputeti i Partisë Demokratike, Edi Paloka ka thënë se ftesa e Enkelejd Alibeajt drejtuar të kandidatëve të Primarëve që të futen në zgjedhjet e 14...

Primare edhe për deputetët, Sali Berisha: Eksperiencë e shkëlqyer, nuk krijoi çarje në degët e PD

Kryetari i PD Sali Berisha, ka bërë të ditur pasditen e kësaj të marte se forca politike që ai drejton do të zhvillojë primare...

“Primaret nuk ishin të përsosura”, Berisha: Kandidatët që në fillim duhet të dinin që rivali i tij do të lobonte

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, gjatë mbledhjes së Grupit Parlamentar të kësaj force politike ka falenderuar të gjithë demokratët dhe simpatizantët që votuan...

PD zhvillon sot balotazhet e Primareve, zgjidhen kandidatët për pesë bashki të vendit

Partia Demokratike do të zhvillojë sot, balotazhet e Primareve për Kryetarë Bashkie në 5 degë të vendit. Votimi nis në orën 08:00 dhe do të...

Fitoi garën në Kavajë, Fisnik Qosja i quan primaret “model” dhe “standard i paparë” në Shqipëri

Fisnik Qosja është kandidati fitues i primareve në Bashkinë e Kavajës. Ai kishte përballë ish-kryebashkiakun Isa Sakja dhe ka arritur të marrë besimin e...

Kandidati tjetër u tërhoq një ditë para primareve, Indrit Hoxha zyrtarisht në garë për Bashkinë e Vorës

Indrit Hoxha është zyrtarisht kandidati i Partisë Demokratike në zgjedhjet e 14 majit, për Bashkinë Vorë. Kandidati tjetër, Agim Subashi u tërhoq nga gara...

“Unë mbeta me 30 kalorës”, Sazan Guri ngre akuza për vjedhje votash në primare: Se mendoja të ndodhte brenda llojit, kandidati me porosi shtoi...

Ambientalisti i njohur Sazan Guri arriti të marrë 30 vota në garën brenda pirmareve të Partisë Demokratike për kandidatët për kryetarë bashkie. Guri, ndonëse aludon...

Indrit Hoxha shpallet fitues, garon më 14 maj për Bashkinë Vorë

Indrit Hoxha është shpallur fitues në Primaret për Bashkinë e Vorës. Lajmin e ka bërë me dije vetë ai përmes një postimi në “Facebook”...

Belind Këlliçi shfaqet për herë të parë krah Annës, voton me të fejuarën në Primaret e Tiranës

Kandidati i Primareve për Tiranën, Belind Këlliçi është shfaqur me të fejuarën, Ana Shkeli në votim. Këlliçi shfaqet për herë të parë krah Shkrelit, teksa...

Sali Berisha dhe bashkëshortja e tij votojnë për Primaret në Tiranë

Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha së bashku me bashkëshorten kanë marrë pjesë në procesin e votimit të Primarëve në Tiranë. Berisha ka postuar disa...

Lajmet e fundit