Tirana
broken clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
67 %
1.5kmh
75 %
Enj
12 °
Pre
14 °
Sht
15 °
Die
12 °
Hën
15 °
E enjte, 1 Dhjetor, 2022

TAG

pretenca

SPAK jep pretencën për anëtaren e vettingut, kërkon 1 vit burg për Etleda Çiftjan

Prokuroria Speciale kërkon dënimin me 1 vit burg për Etleda Çiftjan, anëtare e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, e akuzuar për “falsifikim të dokumenteve”...

6 tonë drogë nga Shqipëria, SPAK kërkon mbi 100 vite burg për trafikantët që mbushën Italinë me hashash

Prokuroria Speciale ka dhënë sot pretencën për të pandehurit e operacionit "SHPIRTI". Operacion i finalizuar me bujë një vit më parë, ku u arrestuan...

Grabitja e miliona eurove në Rinas, SPAK kërkon 157 VITE BURG për Talo Çelën “me shokë”

Prokuroria Speciale SPAK, kërkon 157 vite burg për 8 të akuzuarit për grabitjen e miliona eurove në barkun e një avioni në Rinas. Hetimet...

SPAK jep pretencën për 10 të akuzuarit për uniformat e Policisë, kërkon 1.5 vite burg për zyrtarët e Ministrisë së Brendshme

Prokuroria Speciale ka dhënë pasditen e kësaj të pretemteje pretencën për 10 zyrtarët e Ministrisë së Brendshme të akuzuar për tenderin e uniformave të...

Protesta e 16 shkurtit, Prokuroria kërkon burg për 14 persona

Prokuroria ka ka dhënë pretencën për të arrestuarit e protestës së 16 shkurtit para Kryeministrisë.   Mësohet se Prokuroria ka kërkuar...

Sot pretenca për Shullazin, policia ‘blindon’ Gjykatën e Krimeve të Rënda

Sot pritet të jepet pretenca për Emilajno Shullazin dhe grupin e tij. Seanca është parashikuar të zhvillohet në orën 09:00 në Gjykatën e Krimeve...

Pretenca për bandën e Shullazit, prokuroria s’ka gati konkluzionet, shtyhet seanca

Është shtyrë për në datën 10 korrik pretenca për Emiljano Shullazin dhe katër anëtarët e tjerë të bandës së tij. Gjyqi...

Përfundon procesi gjyqësor për Shullazin, ja kur do të jepet pretenca për grupin kriminal

Ka përfunduar sot procesi gjyqësor për Emiljano Shullazin dhe grupin kriminal të drejtuar prej tij. Prokuroria do të japë pretencën më 26 qershor 2018,...


Lajmet e fundit