Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
78 %
0.5kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
35 °
Enj
33 °
Pre
35 °
Sht
36 °
E martë, 28 Qershor, 2022

TAG

presidneti

Zgjidhet presidenti i ri, Sheikh Mohamed bin Al Zayed vendoset në krye të Emirateve të Bashkuara Arabe

Sheikh Mohamed bin Zayed Al Nahyan u zgjodh presidenti i Emirateve të Bashkuara Arabe, pas vdekjes së presidentit Sheikh Khalifa bin Zayed Al Nahyan...

“Nuk kemi ende një emër”, Rama për presidentin e ri: PS s’do të njohë asnjë vendim dhe kërkesën që buron nga “non grata”

Kryeministri Edi Rama ka folur në Asamblenë e PS, në lidhje dhe me procesin për zgjedhjen e presidentit të ri. Ai u shpreh se ende...

Mblidhet sot Këshilli Kombëtar i PD, do vendoset për qëndrimin për Presidentin e ri

Partia Demokratike do të mbledhë  sot në Këshillin Kombëtar. Mbledhja do të nisë në orën 18:00 dhe kjo do të jetë mbledhja e parë pas...

Deputetët e PD japin propozime për presidentin e ri: Të jetë antikomunist, të negociojmë dhe me faktorin ndërkombëtar për procesin

Është mbledhur Grupi Parlamentar i PD, ku çështje e diskutimit është edhe emri për presidentin e ri. Deputetët kanë dhënë propozimet e tyre në lidhje...

Diskutime për presidentin e ri, Alibeaj takim me ambasadoren Yuri Kim

Kreu i Grupit Parlamentar, Enkelejd Alibeaj të premten do të zhvillojë një takim me ambasadoren e SHBA në Tiranë, Yuri Kim. Bëhët me dije se...

Lajmet e fundit