Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
88 %
1kmh
0 %
Enj
38 °
Pre
39 °
Sht
32 °
Die
32 °
Hën
31 °
E enjte, 18 Gusht, 2022

TAG

presidneti i ri

Si e shkeli Berisha rezolutën e “Foltores”, deklaroi se s’do bojkotojë asnjë proces, por sot u largua nga votimi për Begajn

Në Kuvend pasditen e sotme u votua për presidentin e ri të Republikës së Shqipërisë, Bajram Begaj. Ish-kryeministri Sali Berisha së bashkë me deputetët, anëtarë...

U zgjodh kandidat për Presidentin e ri, Bajram Bega pranon propozimin e PS

Vetëm pak momente më parë kryeministri Edi Rama zbuloi se Partia Socialiste ka propozuar për kandidat për presidentin e ri të Republikës së Shqipërisë,...

Presidenti i ri, PS mbledh të premten Kryesinë

Ditën e premte do të mblidhet Kryesia e Partisë Socialiste. Bëhet me dije se mbledhja do të mbahet rreth orë 17:00. Në këtë mbledhje do...

“Opozita i dha fund, përgjegjësia është te PS”, Braçe: Na duhet një president që e pranon e gjithë Shqipëria dhe PD e Berishës, Bashës...

Deputeti i PS, Erion Braçe ka reaguar në lidhje me procesin për zgjedhjen e presidentit të ri, në një kohë kur PD e ka...

Vetëm Fatmir Mediu i pranishëm nga opozita, Komisioni i Ligjeve miratojnë raportin pa një emër për Presidentin, Alibeaj ndjek “live” mbledhjen

Komisioni i Çështjes ligjore u mblodh mëngjesin e sotëm për çështjen e shqyrtimit të kandidaturave për presidentin e Republikës së Shqipërisë në raundin e...

Opozita ende s’ka dorëzuar asnjë emër për presidenti e ri, nesër në Kuvend zhvillohet votimi i tretë

Deri në orën 16:00 është afati i fundit që opozita të dorëzojë emrat për kandidat për presidenti e ri, ndërsa nesër pritet që të...

Dy raunde u dogjën, opozita dhe një “shans” për të propozuar emrin për presidentin e ri, mblidhet sot Konferenca e Kryetarëve

Kuvendi i Shqipërisë pasditen e djeshme ezauroi edhe raundin e dytë të procesit të zgjedhjes së Presidentit të ri të vendit pa asnjë kandidaturë...

Procesi për presidentin e ri, sqaron grupi i PS: Nëse opozita nuk sjell emrat me firma në këto 2 raunde, atëherë mazhoranca…

Grupi parlamentar i Partisë Socialiste thotë se nëse opozita nuk sjell emrat për presidentin e ri me firmat që duhen, atëherë do i japë...

Presidenti i ri/ Gida Duma: Lërjani kandidatin opozitës. Spiropali: Bini dakord me njëri-tjetrit se çfarë doni nga ne

Deputetja e PD, Grida Duma ka dhënë propozimin e saj në lidhje me emrat për kandidat për presidentin e ri. Duma tha se kandidatin duhet...

“Shtyjnë raundet që në fund të zgjedhin vetë”, Alibeaj: Rama e tregoi që është hipokrit, s’jemi këtu për të plotësuar epshet…

Kreu i Grupit Parlamentar të PD, Enkelejd Alibeaj është shprehur në Konferencën e Kryetarëve se ftesa për negociatat me opozitën për presidentin nuk ka...

Lajmet e fundit