Tirana
heavy intensity rain
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
76 %
3.1kmh
75 %
Hën
11 °
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
17 °
E hënë, 27 Mars, 2023

TAG

presidenti

Rama në Strasburg, takon Presidentin e Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Evropës

Kryeministri Edi Rama ndodhet ditën e sotme në Strasburg. Kreu i qeverisë ka  ndarë disa pamje nga një takim në Strasburg, ku është pritur nga...

SHBA ndihmë të re ushtarake për Ukrainën, 625 milionë dollarë raketa HIMARS dhe autoblinda rezistente ndaj minave

Presidenti amerikan Joe Biden i tha presidentit ukrainas Volodymyr Zelenskiy të martën në një bisedë telefonike se Uashingtoni do t'i japë Kievit 625 milionë...

“I bindur për suksesin e PL”, Meta: Tirana më e lehta për tu fituar nëse opozita nuk vonohet, duam 20 këshilltarë

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, u shpreh se presidenti Bajram Begaj duhet të shpallë sa më shpejt dekretin për të ditur ditën...

Tezja mes lotësh rrëfen sekretin e Bujar Nishanit: Kur u bë President i shkoi gjyshit te varri dhe…

Tezja e presidentit Bujar Nishanit gjatë ceremonisë përkujtimore për të, në ditën e tij të lindjes, ka rrëfyer një ndër sekret e familjes së...

Ilir Toska betohet para Presidentit, anëtari më i ri i Gjykatës Kushtetuese

Gjyqtari Ilir Toska është betuar këtë të hënë Presidentit Bajram Begaj, si anëtari më i ri i Gjykatës Kushtetuese. Ceremonia zyrtare është zhvilluar në...

Presidenti Begaj në takimin e Liderëve të Brdo-Brijunit, thekson nevojën e përshpejtimit të procesit të BE dhe sfidat energjitike e ushqimore

Presidenti Bajram Begaj po merr pjesë në Takimin e radhës së Liderëve të Procesit të Brdo-Brijunit, që po mbahet në Brdo të Sllovenisë, në...

“Gafa e radhës”, deputetja e PD publikon videon: Begaj ecën ndërkohë që banda luan himnin e Italisë

Një tjetër gafë e presidentit Bajram Begaj gjatë takimit me presidentin italian Sergio Mattarella, ka shkaktuar reagime. Deputetja e PD, Ina Zhupa ka publikuar një...

Politologu nxjerr ligjin: Dekoratat në nivel kombëtar jepen vetëm nga Presidenti!

Eksperti dhe njohësi i politikës Afrim Krasniqi, ka publikuar ligjin sipas të cilit dhënia e dekoratave dhe titujve i takon Presidentit të Republikës. Ky...

“Mëkati i madh i Bajramit tonë”, gazetarja shkruan për Edvin Shvarc: Katër presidentë kanë punuar me të, ka qenë një privilegj dhe për vetë...

Shkruan Beti Njuma “Jetojmë në një botë politike, ku dashuria s’ka vend. Gjallojmë në kohë kur njerëzit krime bëjnë dhe krimet fytyrë nuk kanë.” Sot zyrtari...

Analisti uron ish-presidentin Rexhep Meidani për ditëlindje: Ecën në këmbë rrugëve të Tiranës, e nderojnë të gjithë

Ish-presidenti i Shqipërisë, Rexhep Meidani feston sot 78 vjetorin e lindjes. Meidani e nisi karrierën si pedagog, më pas u bë dekan i FSHN...

Lajmet e fundit