Tirana
broken clouds
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
87 %
0.5kmh
78 %
Sht
11 °
Die
11 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
9 °
E shtunë, 28 Janar, 2023

TAG

presidenti

Tezja mes lotësh rrëfen sekretin e Bujar Nishanit: Kur u bë President i shkoi gjyshit te varri dhe…

Tezja e presidentit Bujar Nishanit gjatë ceremonisë përkujtimore për të, në ditën e tij të lindjes, ka rrëfyer një ndër sekret e familjes së...

Ilir Toska betohet para Presidentit, anëtari më i ri i Gjykatës Kushtetuese

Gjyqtari Ilir Toska është betuar këtë të hënë Presidentit Bajram Begaj, si anëtari më i ri i Gjykatës Kushtetuese. Ceremonia zyrtare është zhvilluar në...

Presidenti Begaj në takimin e Liderëve të Brdo-Brijunit, thekson nevojën e përshpejtimit të procesit të BE dhe sfidat energjitike e ushqimore

Presidenti Bajram Begaj po merr pjesë në Takimin e radhës së Liderëve të Procesit të Brdo-Brijunit, që po mbahet në Brdo të Sllovenisë, në...

“Gafa e radhës”, deputetja e PD publikon videon: Begaj ecën ndërkohë që banda luan himnin e Italisë

Një tjetër gafë e presidentit Bajram Begaj gjatë takimit me presidentin italian Sergio Mattarella, ka shkaktuar reagime. Deputetja e PD, Ina Zhupa ka publikuar një...

Politologu nxjerr ligjin: Dekoratat në nivel kombëtar jepen vetëm nga Presidenti!

Eksperti dhe njohësi i politikës Afrim Krasniqi, ka publikuar ligjin sipas të cilit dhënia e dekoratave dhe titujve i takon Presidentit të Republikës. Ky...

“Mëkati i madh i Bajramit tonë”, gazetarja shkruan për Edvin Shvarc: Katër presidentë kanë punuar me të, ka qenë një privilegj dhe për vetë...

Shkruan Beti Njuma “Jetojmë në një botë politike, ku dashuria s’ka vend. Gjallojmë në kohë kur njerëzit krime bëjnë dhe krimet fytyrë nuk kanë.” Sot zyrtari...

Analisti uron ish-presidentin Rexhep Meidani për ditëlindje: Ecën në këmbë rrugëve të Tiranës, e nderojnë të gjithë

Ish-presidenti i Shqipërisë, Rexhep Meidani feston sot 78 vjetorin e lindjes. Meidani e nisi karrierën si pedagog, më pas u bë dekan i FSHN...

“Ka rrezik në veri të Kosovës”, presidenti Begaj ashpërson tonet për Serbinë: Duhet dhënë një mësim, marrëveshjet e firmosura zbatohen!

Presidenti Bajram Begaj ka dhënë mbrëmjen e kësaj të marte një intervistë për televizionin publik të Kosovës, ku ka folur për politikën në Shqipëri,...

Intervistën e parë si President e jep në Kosovë, Bajram Begaj në shtëpinë e Lidhjes së Prizrenit

Presidenti Bajram Begaj, ka zgjedhur që intervistën e parë për një mediat ta japë për televizionin publik të Kosovës. Kjo është intervista e parë...

Skena dramatike në Kenia, presidenti i ri zgjidhet mes akuzave dhe përplasjeve për manipulim votash

Zëvendëspresidenti William Ruto është shpallur fitues i zgjedhjeve presidenciale në Kenia mes skenave dramatike. Ai mundi ngushtë rivalen e tij, Raila Odinga, duke marrë...

Lajmet e fundit