Tirana
clear sky
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
32 %
3.6kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
14 °
Pre
17 °
Sht
17 °
Die
17 °
E mërkurë, 29 Mars, 2023

TAG

presidenti

Nishani në fund të mandatit, edhe pak muaj nga zgjedhja e presidentit të ri, ja afatet

Bujar Nishani është në fund të mandatit të parë si president i Republikës së Shqipërisë dhe Kuvendit i duhet të zgjedhë pasardhësin e tij....

PS e kërkon president, përgjigjet LSI: Meta duhet të çojë deri në fund garën në parti

Pas dy deklaratave të bëra nga zyrtarët e PS-së, ministri i Jashtëm Ditmir Bushati dhe deputeti Arben Çuko që e mbështesnin kandidaturën e mundshme...

Tjetër deputet i PS kërkon Metën president: Nëse ai do, e zgjedhim që sot

Partia Socialiste duket se e ka gjetur kandidaturën e saj për zgjedhjen e presidentit në vitin 2017, dhe ai është Ilir Meta. Edhe pse...

Ditmir Bushati “reklamon” Ilir Metën: Është kandidat i fortë për president

Edhe pse vet Ilir Meta nuk ka preferuar të jap një përgjigje të qartë nëse synon postin e presidentit të Republikës në vitin 2017,...

Nishani anulon papritmas takimin, nuk pret ambasadorët

Presidenti Bujar Nishani ka anuluar papritmas takimin me ambasadorët shqiptarë në botë, për arsye ende të paqarta. Ambasadorët janë takuar gjatë ditës...

Rektorët e rinj, Nishani dorëzon dekretet

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani i dorëzoi sot dekretet e emërimit rektorëve të rinj të universiteteve publike, të shpallur fitues nga zgjedhjet e 20...

Interesi kombëtar po rrezikohet nga Britania e Madhe, Shqipëria pa ambasador në Londër

Interesi kombëtar i Shqipërisë është që në të ardhmen jo të largët të jetë pjesë e Bashkimit Europian, por ditët e fundit ky interes...

Lajmet e fundit