Tirana
overcast clouds
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
87 %
0kmh
100 %
Sht
11 °
Die
10 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
9 °
E shtunë, 28 Janar, 2023

TAG

presidenti

Ditmir Bushati “reklamon” Ilir Metën: Është kandidat i fortë për president

Edhe pse vet Ilir Meta nuk ka preferuar të jap një përgjigje të qartë nëse synon postin e presidentit të Republikës në vitin 2017,...

Nishani anulon papritmas takimin, nuk pret ambasadorët

Presidenti Bujar Nishani ka anuluar papritmas takimin me ambasadorët shqiptarë në botë, për arsye ende të paqarta. Ambasadorët janë takuar gjatë ditës...

Rektorët e rinj, Nishani dorëzon dekretet

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani i dorëzoi sot dekretet e emërimit rektorëve të rinj të universiteteve publike, të shpallur fitues nga zgjedhjet e 20...

Interesi kombëtar po rrezikohet nga Britania e Madhe, Shqipëria pa ambasador në Londër

Interesi kombëtar i Shqipërisë është që në të ardhmen jo të largët të jetë pjesë e Bashkimit Europian, por ditët e fundit ky interes...

Nishani i kthen Parlamentit ligjin për Mediat Audio-Vizive: S’garantohet pavarësia e RTSH-së

Presidenti Bujar Nishani i kthen mbrapsht Parlamentit ligjin për Mediat Audio-Vizive. Sipas presidentit Nishani, ky ligj duhet shqyrtuar edhe njeherë me kujdes, pasi ka...

Nishani thërret në Presidencë Manjanin dhe Llallën

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani është duke zhvilluar momentalisht një takim me ministrin e Drejtësisë, Ylli Manjanin dhe Prokurorin e Përgjithshëm, Adriatik Llalla. ...

Thaçi zgjidhet president i Kosovës, shtëpia e kryeministrit Mustafa sulmohet me bomba molotov

-Edhe pse u duk se ditën e sotme në Kuvendin e Kosovës do të zhvillohej një seancë e qetë ku do të votohej...

Lajmet e fundit

Gazeta Shqiptare

Dita

Standard

Telegraf

Fjala