Tirana
clear sky
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
65 %
1.5kmh
0 %
Mër
11 °
Enj
14 °
Pre
16 °
Sht
14 °
Die
16 °
E mërkurë, 29 Mars, 2023

TAG

presidenti

Puigdemot nuk dorëzohet, kjo është thirrja që u bën katalanasve

“Ka ardhur koha për të gjithë demokratët që të bashkohen. Për Katalonjën, për lirimin e të burgosurve politikë dhe për republikën”, ka shkruar Puigdemot...

Presidenti francez Macron sfidon protestuesit, firmos reformat për punësimin

Presidenti Francez Emmanuel Macron ka firmosur zyrtarisht një rishikim të ligjeve të punës në Francë, një platformë kyçe e detyrës së tij. ...

Presidenti Meta uron besimtarët myslimanë për Kurban Bajramin: Më shumë paqe, mirëqenie, harmoni e dashuri për njëri-tjetrin

Presidenti Ilir Meta zhvilloi një vizitë në Selinë e Komuniteti Mysliman Shqiptar në Tiranë me rastin e festës së Kurban Bajramit. ...

Kush janë dy këshilltarët e Nishanit që do punojnë me Metën

Dy këshilltarët e Bujar Nishanit do vazhdojnë punën me Ilir Metën. Fakti që tashmë president është Ilir Meta dhe jo Bujar...

Kryeministri i ardhshëm i Kosovës, presidenca jep përgjigje kush do të mandatohet

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, është duke e pritur çertifikimin e rezultateve zgjedhore për zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 11 qershorit dhe...

Gramoz Ruçi e quan qesharake kërkesën e opozitës për zgjedhjen e Presidentit nga populli: S’është opsion për këtë mandat

Kryetari i grupit parlamentare të PS , Gramoz Ruçi ka deklaruar sot se zgjedhjet për presidentin e ardhshëm të Shqipërisë do të mbahen brenda...

Digjet raundi i parë për zgjedhjen e Presidentit të ri, ja çfarë ndodh tani

Ka përfunduar pak çaste më parë seanca e shkurtër e Kuvendit për zgjedhjen e Presidentit të ri. Votimi është quajtur i...

Lajmet e fundit