Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
49 %
2.1kmh
0 %
Sht
18 °
Die
19 °
Hën
15 °
Mar
12 °
Mër
11 °
E shtunë, 25 Mars, 2023

TAG

presidenti

Konferenca  e Sigurisë në Mynih, presidenti: Shpresoj që të bëhet progres në lidhje me Kosovën

Në prag të Konferencës së Sigurisë në Mynih, kryetari i saj, Christoph Heusgen thotë për DË se shpreson për një zgjidhje sa më të...

Presidenti Begaj dënon kërcënimin me armë dhe marrjen peng të gazetarëve të “Fiks Fare ” në Nikël

Presidenti i vendit Bajram Begaj ka kërkuar nga organet ligjzbatuese ta ndjekin me përgjegjshmëri të lartë rastin e kërcënimit me armë dhe marrjes peng...

Holta Zaçaj betohet para Presidentit, anëtarja më e re e Gjykatës Kushtetuese

Gjqytarja Holta Zaçaj është betuar këtë të mërkurë Presidentit Bajram Begaj, si anëtarja më e re e Gjykatës Kushtetuese. Ceremonia zyrtare u zhvillua në...

Begaj ktheu ligjin për dekoratat, Ina Zhupa: E përshëndes vendimin, merrte kompetencat e Presidentit

Deputetja demokrate Ina Zhupa përshëndet vendimin e kreut të shtetit Bajram Begaj, për kthimin për rishqyrtim në Kuvend të ligjit për dekoratat. Sipas saj,...

E PAPRITUR / Begaj KTHEN NË KUVEND ligjin për Dekoratat: Nuk është pyetur Presidenca! Kufizohen kompetencat e kreut të shtetit (ARSYET)

Presidenti Barjam Begaj ka kthyer për rishqyrtim për herë të parë një ligj të Kuvendit të Shqipërisë. Bëhet fjalë për ligjin “Për dekoratat në...

Sandër Lleshaj takohet me ish-presidentin Moisiu: Burrë shteti që edhe sot del rregullisht në zyrë

Ish-ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj, thotë se është takuar këtë të martë me ish-presidentin Alfred Moisiu. Ai e quan Moisiun një personalitet krejt i...

Vdiq në moshën 95-vjeçare, Bajram Begaj shpreh ngushëllime për Papa Benediktin: Ishte një figurë e rëndësishme për të gjithë njerëzimin

Presidenti Bajram Begaj ka reaguar lidhur me ndarjen nga jeta të Papa Benediktit XVI në moshën 95-vjeçare. I shoqëruar nga Nunci Apostolik, imzot Luigi...

Nga Brukseli në Azerbajxhan, Rama takim me presidentin Aliyev: Vendosëm piketa të rëndësishme konkrete bashkëpunimi

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme ndodhet në Azerbajxhan, ku ka zhvilluar një takim me presidentin Ilham Aliyev. Rama shihet i shoqëruar nga zv.kryeministrja, njëherazi...

Presidenti Begaj dënon sulmin ndaj Berishës dhe u bën thirrje autoriteteve: Hetoni rastin dhe zbardhni ngjarjen

Presidenti Bajram Begaj dënon sulmin fizik ndaj ish-kryeministrit Sali Berisha këtë të martë në protestë. Begaj i konsideron këto akte të papranueshme dhe që bien...

Presidenti i Këshillit Evropian flet nga Tirana: E ardhmja jonë do të jetë më e sigurt me ju në BE!

Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel e ka konsideruar si një takim të rëndësishëm mbledhjen e sotme të liderëve evropianë në kryeqytetin e Shqipërisë....

Lajmet e fundit