Tirana
scattered clouds
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
87 %
0kmh
40 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
12 °
Sht
9 °
E martë, 31 Janar, 2023

TAG

presidenti Zelensky

Zelensky mbërrin në SHBA, e shoqëroi një avion ushtarak amerikan

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, ka mbërritur në SHBA. Lajmi u konfirmua nga një zyrtar i lartë ukrainas. Ndërkohë dy zyrtarë amerikanë bënë me...

“Për fat të keq ka shkatërrim dhe viktima”, Zelenksy: Më shumë se 65 mijë rusë kanë vdekur në Ukrainë

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelennksy në një fjalim të shtunën, tha se 65 mijë rusë kanë vdekur në luftën e vendit të tyre kundër Ukrainës. “Kaq...

Presidenti Zelensky publikon videon: Partnerët ndërkombëtarë vazhdojnë të vijnë në Ukrainë! Sot u takova me kryeministrat Rama dhe Abazoviç

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky ka ndarë pamje nga takimi në Kiev me kryeministrat Edi Rama dhe Dritan Abazoviç, shkruan newsbomb.al Dy liderët e vendeve...

Presidenti Zelensky i foli sot popullit shqiptar, Spiropali tregon si u vendosën kontaktet

Presidenti i Ukrainës foli këtë të martë në Parlamentin e Shqipërisë përmes një videokonference. Volodymyr Zelensky falenderoi dhe popullin shqiptarët për mbështetjen në ndihmë...

Presidenti Zelensky paralajmëron botën: Përgatituni! Rusia mund të përdorë armë bërthamore taktike në Ukrainë

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky është shprehur dje se "të gjitha vendet e botës" duhet të përgatiten për mundësinë që presidenti rus Vladimir Putin të...

Presidenti Zelensky i kërkon paqe Rusisë: Është shansi i vetëm, ndryshe do keni humbje të mëdha

Presidenti i Ukrainës Volodymyr Zelensky, ka bërë thirrje për negociata për paqe "pa vonesë" dhe paralajmëroi se përndryshe humbjet e Rusisë do të ishin...

Revista prestigjoze “TIME” nderon Zelenskyn dhe popullin ukrainas: Heronj të vërtetë!

Revista prestigjoze ndërkombëtare "TIME" ka zgjedhur këtë të enjte të nderojë presidentin e Ukrainës Volodymyr Zelensky dhe popullin atje, për qëndresën heroike në luftë,...

Presidenti Zelensky refuzon kërkesën e SHBA, nuk pranon të evakuohet nga Ukraina: Lufta është këtu, më duhen armë!

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky ka refuzuar ofertën e Uashingtonit zyrtar për të ndihmuar në evakuimin e tij nga Ukraina, citojnë mediat amerikane. Sipas këtyre...

I veshur me rroba ushtarake, presidenti Zelensky akuzon liderët europianë: Nuk po veproni për Ukrainën (Thirrja për protesta)

Presidenti i Ukrainës Volodymyr Zelensky i është drejtuar kombit për herë të disatë këtë të premte, transmeton newsbomb.al. Ai ka akuzuar liderët europianë se...

Lajmet e fundit