Tirana
few clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
35 %
8.2kmh
20 %
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
16 °
Sht
14 °
E martë, 28 Mars, 2023

TAG

presidenti ukrainas

Media amerikane: Po planifikohet një vizitë e Zelenskyt në Shtëpinë e Bardhë, të mërkurën

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky mund të vizitojë këtë të mërkurë Shtëpinë e Bardhë. Media amerikane CNN, thotë se po zhvillohen bisedime që nesër, Zelensky...

Presidenti ukrainas e fton në Kiev, Abazoviç bisedë telefonike me Zelenskyn: Të vijmë gjithë liderët e Ballkanit, për mbështetje

Kryeministri i Malit të Zi thotë se ka folur në telefon me presidentin ukrainas Volodymyr Zelensky dhe ka shprehur gatishmërinë për të vizituar Kievin....

Zelensky u kërkon kryebashkiakëve amerikanë të ndërpresin lidhjet me Rusinë dhe të ndihmojnë në rindërtimin e Ukrainës

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky u kërkoi kryebashkiakëve amerikanë të ndërpresin lidhjet me qytetet ruse dhe të marrin pjesë në "projektin më të madh ekonomik...

Presidenti ukrainas falenderon Erdogan: Miku im, ka ndaluar kalimin e anijeve luftarake ruse në Detin e Zi

Turqia do të ndalojë anijet luftarake ruse të kalojnë nëpër Detin e Zi. Kështu shkruan në Twitter presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky, teksa falenderon "mikun...

Presidenti ukrainas “me dorë të hekurt” ndaj korrupsionit, godet edhe oligarkët: S’mund të jetojnë në kurriz të shtetit

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelenskyy mori vëmendje në Ukrainë kohët e fundit kur ai paraqiti një projekt-ligj të ri në parlament, me të cilin pretendon...

Takimi në Varshavë, presidenti polak dhe ukrainas pro vazhdimit të sanksioneve ndaj Rusisë

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelenskiy, ka deklaruar sot se sanksionet ndaj Rusisë duhet të vazhdojnë deri në momentin kur gadishulli i Krimeas pas aneksimit...

Lajmet e fundit