Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
78 %
0.5kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
35 °
Enj
33 °
Pre
35 °
Sht
36 °
E martë, 28 Qershor, 2022

TAG

presidenti turk

Presidenti Erdogan tregon si e kaloi periudhën e infektimit me Covid

Presidenti turk Recep Tayip Erdogan ka bërë me dije se e ka kaluar me sukses periudhën e infektimit me Covid-19. Ai ka shkruar në...

U tallën me Erdogan pas infektimit me Covid, 5 të arrestuar në Turqi, mes tyre dhe ish-kampioni i notit

Pesë persona janë arrestuar nga Policia turke pasi janë tallur në rrjetet sociale me presidentin Erdogan, kur ky i fundit lajmëroi se ai dhe...

Erdogan dhe gruaja e tij infektohen me Covid, ja si paraqitet gjendja e tyre shëndetësore

Presidenti turk Recep Tayip Erdogan është infektuar me Covid-19. Lajmin e ka bërë me dije vetë Erdogan përmes një postimi në Twitter, ku shkruan...

Publikoi raportin për rënien e lirës turke, Erdogan shkarkon shefin e statistikave

Presidenti Recep Tayyip Erdogan, ka shkarkuar kreun e agjencisë shtetërore të statistikave, sipas një dekreti të publikuar më 29 janar. Ky njoftim është bërë disa...

Berisha analizon vizitën e Erdogan në Tiranë: Vëllazërinë e kemi me njëri-tjetrin, brenda kombit, të tjerët i kemi vetëm miq

Ish-kryeministri Sali Berisha analizon vizitën e presidentit turk në Tiranë pak ditë më parë dhe fjalën e Erdogan për vëllazëri mes dy vendeve. Sipas...

Erdogan erdhi në ditën e vdekjes së Skënderbeut, Edi Rama shkruan “gjerë e gjatë”: Zjarr patriotik që ndizet sa herë unë takohem me “pushtuesin”...

Kryeministri Edi Rama shkruan një koment të gjatë për vizitën e presidentit turk Erdogan në Tiranë, në ditën e vdekjes së heroit tonë kombëtar...

Asnjë imam shqiptar te Xhamia e Et’hem Beut, gazetari: Erdogani i quan gylenistë, ndaj ka pezulluar dhe ndërtimin e Namazgjasë

Gazetari dhe analisti Mentor Kika thotë se asnjë imam shqiptar dhe përfaqësues i Komunitetit Mysliman të Shqipërisë, nuk ishte i pranishëm në ceremoninë e...

“Nuk e do Europën, por do sulltanatë”, Vasili “shpërthen” ndaj Ramës: Vë shenjën e barazimit mes BE dhe Turqisë

Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili sulmon kryeministrin Edi Rama, duke thënë se nuk e do Europën dhe përdor gjuhë fyese ndaj Europës. Sipas tij...

Erdogan dorëzon 522 shtëpitë e rindërtuara: Ne e mbajtëm premtimin që i dhamë shqiptarëve! Vëllai i qëndron pranë vëllait kur ka nevojë

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan, gjatë fjalës së tij në qytetin e Laçit tha se ndërtimi i  522 banesave, të cilat u shkatërruan nga...

Në Laç shkrihen gazit/ Edi Rama tregon takimin me Erdogan: E kisha parë vetëm në TV, ju e dini, nuk është dhe aq i...

Kryeministri Rama është duke folur nga Laçi ku sot do të dorëzohen më shumë se 500 shtëpitë e ndërtuara nga Turqia për tërmetin tragjik...

Lajmet e fundit