Tirana
clear sky
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
75 %
3.6kmh
0 %
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
17 °
Sht
17 °
E martë, 28 Mars, 2023

TAG

presidenti putin

Presidenti Putin uron Bajram Begajn: Shëndet dhe suksese në detyrën e lartë shtetërore!

Presidenti rus Vladimir Putin ka uruar Bajram Begajn për zgjedhjen e tij në postin e Presidentit të Republikës së Shqipërisë. Mesazhin e shpërndan Ambasada...

Raketa dhe tanke drejt Ukrainës, Ushtria ruse thotë se nisi sulmet për të mbrojtur zonat separatiste të Donbasit

Ushtria ruse ka nxjerrë një deklaratë duke ngritur një sërë pretendimesh në lidhje me natyrën e pushtimit dhe justifikimet, për raketat që u lëshuan...

Ministria e Brendshme njofton për qindra ukrainas të vrarë, Rusia këmbëngul se po sulmon vetëm bazat ushtarake

Ukraina u zgjua nga sulmet raketore këtë të enjte pasi presidenti rus Vladimir Putin njoftoi se kishte urdhëruar një "operacion special ushtarak", duke dërguar...

Rritja e tensioneve në Ukrainë, ministri rus Lavrov “këshillon” Putin: Shanset për bisedime nuk kanë shteruar, SHBA ka propozime konkrete

Shefi i diplomacisë ruse Sergei Lavrov i ka sugjeruar këtë të hënë Presidentit Vladimir Putin që Moska të vazhdojë rrugën diplomatike në përpjekjet e...

Lajmet e fundit