Tirana
broken clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
67 %
2.1kmh
75 %
Pre
16 °
Sht
16 °
Die
13 °
Hën
16 °
Mar
16 °
E premte, 2 Dhjetor, 2022

TAG

presidenti meta

Meta pret në zyrë deputetin e Bundestagut gjerman: Folëm për përshpejtimin e procesit të integrimit të Shqipërisë në BE

Presidenti Ilir Meta ka pritur në zyrë deputetin e Bundestagut gjerman Volkmar Klein, me të cilin thotë se ka ndarë mendime të vyera. Në...

Ilvi Meta u vetëvar në Komisariat, reagon Presidenti Meta: Tronditëse që një qytetar të vdes brenda në institucionet e shtetit!

Presidenti Ilir Meta e quan tronditëse vdekjen e 31 vjeçarit Ilvi Meta brenda ambienteve të Komisariatit në Kavajë. Ai bën thirrje për zbardhjen sa...

Presidenti Meta nderon Qemal Stafën: Sot është një ditë e madhe! Lavdi Dëshmorëve të paharruar të Atdheut

Presidenti Ilir Meta nderon sot figurën e Qemal Stafës, lufta për liri e të cilit u bë simbol dhe sot dita e vdekjes së...

Presidenti Meta vlerëson me Titullin “Mjeshtër i Madh” baritonin Ylber Gjini

Presidenti Ilir Meta, i jep Titullin “Mjeshtër i Madh” baritonit të njohur Ylber Gjini. Me një karrierë të pasur artistike për mbi tre dekada,...

Anëtari i ri i Gjykatës Kushtetuese, Sandër Beci betohet te Presidenti Meta

Sandër Beci, anëtar i ri i Gjykatës Kushtetuese është betuar sot në Presidencë. Në Institucionin e Kreut të Shtetit u zhvillua ceremonia e betimit...

Gjykata e Lartë bëhet me 11 anëtarë, Presidenti Meta dekreton emërimin e Gentian Medjas

Presidenti Ilir Meta ka dekretuar sot emërimin e gjyqtarit Gentian Medja, si anëtari i njëmbëdhjetë për në Gjykatën e Lartë. Me emërimin e Medjas...

Meta dekreton marrëveshjet e rëndësishme: Qendër e përbashkët policore me Greqinë dhe marrëveshje ekstradimi me Spanjën

Dy marrëveshje të rëndësishme me Greqinë dhe Spanjën janë dekretuar sot nga Presidenti Meta. Një ka të bëjë me ngritjen dhe funksionimin e një...

Presidenti Meta dekreton ligjin për “eleminimin” e dhunës dhe ngacmimit në punë

Presidenti Ilir Meta ka dekretuar këtë të hënë ligjin “Për ratifikimin e konventës 190 “Konventa për Dhunën dhe Ngacmimin” të Organizatës Ndërkombëtare të Punës,...

Presidenti Meta mesazh ngushëllimi për ikjen e Bardhyl Londos: Do kujtohet përherë për vargjet që na la trashëgim të gjithëve

Presidenti Ilir Meta shkruan një mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të shkrimtarit dhe poetit të njohur Bardhyl Londo. Ai thotë se poeti i...

KLGJ e vlerëson “shkëlqyeshëm”, emri i Arbena Ahmetit për në Gjykatën e Lartë i dërgohet Presidentit

Këshilli i Lartë Gjyqësor miratoi të enjten vendimin për propozimin e gjyqtares Arbena Ahmeti për vendin vakant në Gjykatën e Lartë. Ahmeti ishte kandidate...


Lajmet e fundit