Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
86 %
2.1kmh
0 %
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
12 °
Enj
14 °
Pre
14 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

TAG

presidenti meta

“Mjeshtër i Madh” për Hueyda El Saied, Presidenti Meta ja dorëzon Titullin djalit dhe bashkëshortit të artistes

Presidenti Ilir Meta i ka akorduar Titullin "Mjeshtër i Madh" artistes së njohur Hueyda El Saied, e cila u nda nga jeta për shkak...

5 vjet në krye të shtetit, Meta flet në ditët e fundit në Presidencë: Nuk ka qenë e thjeshtë, opozita mori një hap vetëvrasës

Presidenti Ilir Meta është në ditët e fundit të tij si kreu më i lartë i shtetit shqiptar. Ai ka folur për 5 vitet...

Presidenti Meta nuk dekreton privatizimin e Butrintit: S’është konsultuar me qytetarët! Cënon interesat e shtetit shqiptar

"Praktika e ndjekur nga ekzekutivi dhe Kuvendi i Shqipërisë, rezulton se nuk ka realizuar dhe nuk ka siguruar mendimin e ekspertizës së pavarur vendase...

Presidenti Meta takohet me shefin e OKB, thotë se e ka informuar për “efektet e rënda” të Covid-19 në Shqipëri

Presidenti Ilir Meta ka zhvilluar një takim të veçantë në Baku me Drejtorin e Përgjithshëm të OBSH, Tedros Adhanom Ghebreyesus, të cilit i uroi...

Presidenti Meta u jep Dekoratën “Nderi i Kombit” tre vëllezërve Bytyqi: Dhanë jetën për lirinë e Kosovë, trupat prehen në Nju Jork

Presidenti Ilir Meta ka nderuar me Dekoratën e lartë "Nderi i Kombit" tre vëllezërit Bytyqi që ranë për lirinë e Kosovës. Trupat e Agron,...

Presidenti Meta takohet me kryebashkiakun e Stambollit: Lidhjet e forta kulturore t’i zhvillojmë më tej

Kreu i shtetit Ilir Meta, ndodhet në Turqi në një vizitë zyrtare. Sot, ai është takuar me kryebashkiakun e Stambollit Ekrem Imamoglu, të cilin...

Presidenti Meta: Familjet shqiptare janë goditur nga varfëria, Bordet i shërbejnë propagandës së Qeverisë

Presidenti Ilir Meta thotë se familjet shqiptare janë goditur nga thellimi i varfërisë dhe rritja galopante e çmimeve. Sipas tij, Qeveria nuk i ka...

“700 mijë euro për foto me presidentin e SHBA”, Meta do PADISË gazetën AUSTRIAKE: A ju duket Petrit Vasili si Trump-i?

Presidenti Ilir Meta ka reaguar pas shkrimit të gazetës austriake se ka paguar 700 mijë euro për një foto me presidentin amerikan Donald Trump,...

Presidenti Meta shkruan për ikjen e Edlira Haxhiymeri: Do t’i jemi përherë mirënjohës, ishte personalitet në arsimin shqiptar

Presidenti Ilir Meta shkruan një mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të pedagoges dhe ish-deputetes së PS Edlira Haxhiymeri. "Pikëllues lajmi për ndarjen e parakohshme...

“Si President ngela i vetëm”, Meta flet për mandatin 5 vjeçar: U tradhtova nga miqtë! Tani ndihem sikur mezi po pres të dal nga...

Presidenti Ilir Meta, duke folur për mandatin e tij 5 vjeçar në krye të shtetit, është shprehur mbrëmjen e sotme se ngeli i vetëm...


Lajmet e fundit