Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
38 %
4.1kmh
0 %
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
6 °
E shtunë, 22 Janar, 2022

TAG

presidenti meta

“Lumja ti moj Korçë lule”, presidenti Meta reciton poezinë e Naimit mes dëborës

Kjo e premte e gjeti presidenti Meta në juglindje të vendit, në Korçë ku mori pjesë në ceremoninë për dhënien e Dekoratës së Lartë...

Çfarë do të thotë Ilir Meta?! Presidenti Meta lajmëron “papritur” konferencë për mediat

Presidenti Ilir Meta lajmëron se mesditën e sotme do të jetë në një konferencë për mediat. Referuar njoftimit zyrtar, bëhet me dije se ajo...

Presidenti Meta takon Ali Ahmetin në Maqedoni: Shkëmbyem vlerësime të vlefshme për zhvillimet në vendet tona

Presidenti Ilir Meta thotë se ka takuar sot kryetarin e BDI Ali Ahmeti, në Maqedoninë e Veriut ku ndodhet prej ditës së djeshme. Meta...

Presidenti Meta reagon për protestën te PD-ja, thirrje Bashës: Gjej menjëherë një zgjidhje!

Presidenti Ilir Meta reagon për protestën që është duke u zhvilluar në këto momente te selia e PD, ku mbështetës të ish-kryeministrit Sali Berisha...

Emërohet Komandanti i Forcës Detare, Adnand Agastra merr “dritën jeshile” nga Presidenti Meta

Adnand Agastra do të jetë Komandanti i ri i Forcës Detare, shkruan neësbomb.al. Emërimi i tij në këtë pozicion të rëndësishëm është bërë nga...

Presidenti Meta thirrje Prokurorisë: Publikimi i të dhënave është akt kriminal! Të nisin menjëherë hetimet

Kreu i shtetit Ilir Meta, u bën thirrje organeve të drejtësisë që nisin menjëherë hetimet për rrjedhjen e të dhënave private të mijëra qytetarëve...

“Liri-demorkaci jo më vonë por tani”, Presidenti Meta vendos lule te busti i Azem Hajdarit

Presidenti Ilir Meta ka zhvilluar mesditën e kësaj të mërkure homazhe në Qytetin Studenti. AI ka vendosur një buqetë me lule dhe ëhstë përulur...

Presidenti Meta mesazh urimi për Imzot Arjan Dodaj

Imzot Arjan Dodaj është emëruar sot nga Papa Françesku në krye të Arqidioqesës Tiranë-Durrës. "E mirëprita me gëzim lajmin e emërimit nga Papa Françesku të...

Presidenti Meta kthen në Kuvend ligjin “Për Bashkëqeverisjen”: Cënon Kushtetutën, është shkelur ligji në mënyrë flagrante

Presidenti Ilir Meta ka kthyer në Kuvend ligjin "Për Bashkëqeverisjen". Sipas Metës, nga shqyrtimi i parashikimeve të këtij ligji, në raport dhe me atë...

Presidenti Meta u jep gradat madhore “Gjeneral” dhe “Kundëradmiral” drejtuesve të lartë të Ushtrisë Shqiptare

"Gjeneral" dhe "Kundëradmiral" janë gradat madhore që kanë marrë sot disa nga drejtuesit më të lartë Forcave të Armatosura. Presidenti Ilir Meta ka dekretaruar...

Lajmet e fundit