Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
24 %
4.1kmh
0 %
Hën
4 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
9 °
E hënë, 6 Shkurt, 2023

TAG

Presidenti i Ukrainës

“Forcat tona i kanë dhënë armikut goditje të fuqishme”, presidenti Zelensky: 16.000 ushtarë rusë kanë vdekur, por për çfarë?!

Presidenti i Ukrainës Volodymyr Zelensky, tha të premten se ushtria e vendit të tij i kishte dhënë "goditje të fuqishme" Rusisë dhe falënderoi të...

Presidenti Zelensky i drejtohet NATO-s: Shkaktarë për vdekjet jeni dhe ju! Jeni të dobët dhe konfuzë, edhe pse keni armë të forta

Presidenti i Ukrainës ka dënuar liderët perëndimorë për përjashtimin e përsëritur të vendosjes së një zone ndalim-fluturimi mbi vendin e tij. “Duke ditur se...

I veshur me rroba ushtarake, presidenti Zelensky akuzon liderët europianë: Nuk po veproni për Ukrainën (Thirrja për protesta)

Presidenti i Ukrainës Volodymyr Zelensky i është drejtuar kombit për herë të disatë këtë të premte, transmeton newsbomb.al. Ai ka akuzuar liderët europianë se...

“Shtetet më të fuqishme të botës po shikojnë nga larg”, presidenti i Ukrainës kërkon ndihmë: Po përballemi të vetëm me rusët

Presidenti i Ukrainës Volodymyr Zelensky u ka drejtuar një tjetër kërkesë për ndihmë aleatëve perëndimorë për të ndaluar sulmin brutal të Rusisë. "Këtë mëngjes...

Presidenti ukrainas thërret rezervistët: Ushtria të jetë në gatishmëri, nesër mund të zhdukemi

Presidenti i Ukrainës Volodymyr Zelensky, thirri rezervistët ushtarakë të martën në mbrëmje, duke u bërë thirrje vendasve që të luftojnë për vendin e tyre...

Lajmet e fundit