Tirana
scattered clouds
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
44 %
4.1kmh
40 %
Pre
26 °
Sht
28 °
Die
22 °
Hën
26 °
Mar
25 °
E premte, 30 Shtator, 2022

TAG

Presidenti i ri

Takim me socialistët për emrin e Presidentit të ri? Alibeaj sqaron deputetët demokratë me anë të një mesazhi

Ditën e sotme në media u publikua lajmi se delegacioni i Partisë Socialiste, i përbërë nga Taulant Balla, Elisa Spiropali dhe Damian Gjiknuri, ishte...

PS dhe PD nisin negociatat për emrin e Presidentit të ri, përfaqësuesit e dy partive takohen në Kryesinë e Kuvendit

Kanë filluar lëvizjet e para për të gjetur zëvendësin e Ilir Metës, pasi Presidentit i përfundon mandati në 24 Korrik të këtij viti. Burime për...

Luçiano Boçi kundër Alibeajt: Çështja e Presidentit duhet diskutuar në Kryesinë e Grupit Parlamentar! Çdo deklaratë tjetër është e pavlerë

Deputeti demokrat, Luçiano Boçi, ka dalë kundër kreut të Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj, pasi ky i fundit tha se Berisha nuk...

A keni një EMËR për presidentin e ri? Balla: Lidershipin e këtij procesi e ka në dorë PS, do të mbështesja kandidaturën…

Kryetar i Grupit Parlamentar Socialist Taulant Balla ka deklaruar se Partia Socialiste është e gatshme që të  bashkëpunojë me opozitën për emrin e presidentit të...

“Nuk duam të çojmë një zgjatim të PS-së”, Damian Gjiknuri flet për Presidentin e ri: Mundësitë që të jetë një grua janë të mëdha

Sekretari i Përgjithshëm i PS Damian Giknuri, ka folur sot për procesin e zgjedhjes së Presidentit të ri të vendit. Numri dy i socialistëve,...

Porosia e Ramës për deputetët dhe “vështirësia” e bisedimeve me opozitën, emri i Presidentit të ri ende një mister

Ditën e djeshme kryeministri Edi Rama mblodhi Grupin Parlamentar të Partisë Socialiste, ku ndër të tjera, u bisedua edhe për zgjedhjen e Presidentit të...

Presidenti i ri, Balla injoron Berishën dhe sulmon Metën: Do bisedojmë me Grupet Parlamentare, “Rithemelimi” nuk ka një të tillë! Do kemi një President...

Kreu i Grupit Parlamentar i Partisë Socialiste, Taulant Balla, ka folur pas mbledhjes së zhvilluar me deputetët socialist në Kryesinë e Kuvendit, ku i...

Edi Rama flet për zgjedhjet e pjesshme dhe Presidentin e ri: Kthehuni te njerëzit me kokën ulur dhe veshët hapur! Kreu i shtetit edhe...

Kryeministri Edi Rama është duke folur publikisht në mbledhjen e Grupit Parlamentar të PS, për zgjedhjet e pjesshme vendore në 6 bashkitë e vendit,...

Presidenti i ri i Maqedonisë së Veriut, kush është Stevo Pendarovski

Akademiku Stevo Pendarovski, presidenti i pestë i sapozgjedhur i Maqedonisë së Veriut, vjen nga një përvojë e madhe në botën akademike dhe në politikë....

Maqedonia e Veriut voton sot për presidentin e ri

Maqedonia e Veriut voton sot për zgjedhjen e presidentit të ri. Mbi 1.8 milionë votues do të përzgjedhin mes tre...

Lajmet e fundit