Tirana
few clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
88 %
1kmh
20 %
Sht
27 °
Die
22 °
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
24 °
E shtunë, 1 Tetor, 2022

TAG

Presidenti i ri

“Opozita të propozojë kandidatët”, Tritan Shehu: Alibeaj s’ka mandat nga PD për të negociuar, Balla e ushqeu me “lugë bosh”

Deputeti demokrat Tritan Shehu ka reaguar pas mbledhjes së Konferencës së Kryetarëve ku u ra dakord që në raundin e dytë dhe të tretë...

Alibeaj flet pas takimit me Ballën: Nesër konferenca e Kryetarëve është e hapur për të diskutuar emrin e Presidentit të ri

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj ka folur pas takimit me kreun e Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla, ku disktuan në...

“Duhen kritere para se të shkojmë te emrat”, Alibeaj: Procesi për zgjedhjen e presidentit të jetë transparent

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj thotë se maxhoranca nxiton për emrat e kandidatëve për president, duke mos i kushtuar vëmendje...

Duma largohet nga Konferenca e Kryetarëve: Proces fasadë nëse kandidati për president s’i lihet opozitës

Deputetja e Partisë Demokratike Grida Duma është larguar nga mbledhja e Konferencës së Kryetarëve për zgjedhjen e presidentit të ri, duke thënë se procesi...

Raundi i dytë për zgjedhjen e presidentit, Balla propozon datën e radhës

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka propozuar ditën e hënë për mbajtjen e raundit të dytë për zgjedhjen e Presidentit. Në...

“Nuk ju pranon Rama”, Bylykbashi: Do negociojmë me Mediun dhe aleatët

Deputeti Oerd Bylykbashi, shpjegoi se përse Partia Demokratike ka ngritur një grup negociator për Presidentin e Republikës edhe pse Edi Rama nuk pranon të...

Topalli paralajmëron KRIZË edhe në PS: Shumë shpejt do dalin zbuluar

Ish-kryetarja e Parlamentit, Jozefina Topalli paralajmëron krizë edhe në anën e maxhorancës. E pyetur lidhur me procesin për zgjedhjen e kandidaturave të presidentit të ri,...

Propozimi i presidentit nga opozita? Rama: Le të përpiqen për dakortësi, ose ndahen rrugët tona

Kryeministri Edi Rama thotë se nëse opozita dëshiron të propozojë kandidatin për Presidentin e ri duhet të ndikojë për t’u bërë pjesë e procesit,...

Dështon raundi i parë për zgjedhjen e Presidentit të ri, nuk ka asnjë emër

Ka dështuar seanca e parë për zgjedhjen e Presidentit të Republikës, e cila zgjati pak minuta. Asnjë kandidaturë nuk është paraqitur në Kuvend. Ndërkohë, kryetarja e...

Alibeaj ia hodhi fajin mazhorancës, Mediu e “thumbon”: Opozita të gjejë brenda vetes konsensusin, të diskutojmë për emra konkretë

Dështimi io raundit të parë për zgjedhjen e PResidëentit të ri është diskutuar në Komisionin e Ligjeve, ku kreu i Grupit Parlamentar të PD-së,...

Lajmet e fundit