Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
Die
27 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022

TAG

Presidenti i ri

Asnjë kandidat për president, Rama: Duhen dy palë për tango, ata që s’duan zgjidhje merren me profilin

Kryeministri Edi Rama thotë se opozita është përgjegjëse për djegien e raundit të dytë të zgjedhjes së presidentit të ri, duke mos propozuar asnjë...

Digjet raundi i dytë për Presidentin e ri, në Kryesinë e Kuvendit nuk paraqitet asnjë kandidaturë

Afati për dorëzimin e kandidaturave për Presidentin e ri ka përfunduar, kështu që zyrtarisht është djegur edhe raundi i dytë i votimit, pasi ashtu...

Balla thirrje opozitës: Keni mundësi që të mos humbisni raundin e dytë për emrin e Presidentit, në të 4-in propozon maxhoranca

Kreu i Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla, ka folur nga Kryesia e Kuvendit për procesin e zgjedhjes së presidentit të ri. Ai i...

Presidenti nga lista e opozitës? Reagon Taulant Balla: Në dy raunde propozon opozita! Paloka: Dy opsionet e “lojës” së Ramës

Kryetari i grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla ka reaguar pas deklaratës së deputetit demokrat Dashnor Sula, i cili tha se kandidatura e presidentit...

Dashnor Sula: Presidenti do dalë nga lista e opozitës, një komision me tre përfaqësues nga maxhoranca dhe opozita do të zgjedhin emrin…

Deputeti i Partisë Demokratike Dashnor Sula thotë se presidenti i ri do të jetë konsensual dhe do të dalë nga lista e kandidatëve të...

“Rama ia la pataten e nxehtë të 2 raundeve opozitës”, Salianji për zgjedhjen e presidentit: PD s’do të ketë asnjë emër me 20 firma…

Deputeti Ervin Salianji thotë se procesi për zgjedhjen e Presidentit është banalizuar nga kryeministri Edi Rama. Ai me anë të një postimi në rrjetet sociale...

Deputetët e PD-së propozojnë “Princin” për “President”, Leka Zogu dhe 7 emra të tjerë kalojnë për diskutim të thelluar

Tetë emra të propozuar për president nga 23 deputetë të opozitës në një mbledhje të Grupit Parlamentar të PD-së do të kalojnë për diskutim...

I propozuar nga opozita si kandidat për President, reagon Dritan Demiraj: Faleminderit për mbështetjen, do ju përfaqësoj me dinjitet

Dritan Demiraj është një nga emrat që opozita ka propozuar për t'u zgjedhur si Presidenti i ri i vendit, krahas 7 propozimeve të tjera. Në...

Bardhi i përgjigjet akuzave të Berishës: Baltos me shpifje këdo që nuk është mburojë për familjen e tij

Deputeti i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, i është përgjigjur akuzave të ish-kryeministrit Sali Berisha i cili tha se janë marrë peng nga Taulant Balla,...

U propozua nga opozita për President, reagon për herë të parë Dash Shehi: I falenderoj, por në dorë e ka Rama!

Dashamir Shehi është emri i parë i propozuar nga opozita për t’u votuar si Presidenti i ri i vendit. Pritet që ai të votohet...

Lajmet e fundit