Tirana
few clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
88 %
1kmh
20 %
Sht
27 °
Die
22 °
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
24 °
E shtunë, 1 Tetor, 2022

TAG

Presidenti i ri

Balla: Keqardhje që opozita nuk propozoi Bregun për President

Kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla shpreh keqardhje që opozita nuk propozoi emrin e Majlinda Bregut për Presidente. Balla nuk komentoi nëse e...

Lulzim Basha uron gjermanin Manfred Weber: Partitë Popullore Europiane kanë nevojë për udhëheqjen tuaj

Ish-kryetari i PD Lulzim Basha, uron politikanin gjerman Manfred Weber për zgjedhjen sot si President i ri i Partive Popullore Europiane. Basha ndan një...

“Simon Miraka do rrëzohet se Berisha s’heq firmën”, Balla: Për presidentin negociojmë vetëm me pro-amerikanët!

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla thotë se kandidatura e Simon Mirakës për president do të rrëzohet për shkak se Sali...

“Gjetët një opozitë kashtë e k*qe”, Mediu-maxhorancës: Doni të zgjidhni një President që ju shërben juve

Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu, gjatë mbledhjes së Konferencës së Kryetarëve për caktimin e raundit të katërt për zgjedhjen e Presidentit, u tregua kritik...

Nesër mblidhet Konferenca e Kryetarëve, raundi i katërt për zgjedhjen e presidentit të ri

Mblidhet nesër Konferenca e Kryetarëve për emrin e presidentit të ri, pas dështimit të tre raundeve të mëparshme. Mbledhja do të mbahet në orën 14:00,...

Dështon edhe raundi i TRETË, opozita nuk dorëzon asnjë emër për PRESIDENTIN e ri! Tani radha e PS

Dështon raundi i tretë i negociatave për zgjedhjen e Presidentit të ri të Republikës, pasi opozita nuk ka paraqitur asnjë emër. Sot ishte afati i...

Çështja e detit mes Shqipërisë dhe Greqisë, Nikos Dendias: Meta nuk i ka dhënë autorizim kryeministrit, me presidentin e ri do kemi edhe zgjidhjen…

Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias ka folur për “Skai” për vizitën që pati në Shqiëpri. Dendias është pyetur nga gazetari për çështjen e detit,...

“Operacioni ‘Plumbi i Artë’ dështoi”, Kryemadhi: Dëshmitë e Dumanit nxjerrin garnizonet e PS në zgjedhje

Kryetarja  e LSI-Monika Kryemadhi ka deklaruar se operacioni ‘Plumbi i Artë’ ka dështuar në kapjen e personave në kërkim. Në një intervistë televizive, deputetja ka...

Agron Duka: Rama po projekton një grua për Presidente që “shitet” si e djathtë

Kreu i  PartisëAgrare Ambientaliste,Agron Duka, foli këtë mbrëmje për zgjedhjen e Presidentit të ri. Ai u shpreh në një intervistë në “News24” se ka...

Presidenti i ri, Mediu thirrje opozitës: Koha të dalim me një kandidaturë të vetme

Deputeti Fatmir Mediu thotë se opozita duhet të kishte dalë me një kandidaturë të vetme, dhe të përbashkët në raundin e dytë për zgjedhjen...

Lajmet e fundit

Standard

Telegraf

Gazeta Shqiptare

Dita