Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
Die
27 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022

TAG

Presidenti i ri

Presidenti i ri, Meta: Mazhoranca i ka votat, por të respektojmë procedurat dhe presim opozitën

Kreu i Kuvendit, Ilir Meta, ka folur pas përfundimit të seancës parlamentare që u mbyll me dështimin e raundit të parë për zgjedhjen e...

Rama flet për Presidentin e ri: Nuk e presim nga materniteti. E duam konsensual por PD-ja është në krizë dramatike

Kryeministri Edi Rama, në një prononcim për media pas përfundimit të seancës parlamentare për zgjedhjen e presidentit të ri, e ka quajtur dështimin e...

Digjet raundi i parë për zgjedhjen e Presidentit të ri, ja çfarë ndodh tani

Ka përfunduar pak çaste më parë seanca e shkurtër e Kuvendit për zgjedhjen e Presidentit të ri. Votimi është quajtur i...

Zëvendësuesi i Bujar Nishanit, ja kur nisin procedurat për presidentin e ri

Më 24 korrik përfundon mandati i Presidentit aktual, Bujar Nishani, ndërkohë që procedurat për zgjedhjen e Presidentit të ri pritet të nisin në Kuvend...

Nishani në fund të mandatit, edhe pak muaj nga zgjedhja e presidentit të ri, ja afatet

Bujar Nishani është në fund të mandatit të parë si president i Republikës së Shqipërisë dhe Kuvendit i duhet të zgjedhë pasardhësin e tij....

Lajmet e fundit