Tirana
clear sky
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
34 %
2.1kmh
0 %
Sht
37 °
Die
37 °
Hën
36 °
Mar
37 °
Mër
36 °
E shtunë, 2 Korrik, 2022

TAG

Presidenti i ri

Yuri Kim takon presidentin e ri: Uron Bajram Begaj për detyrën dhe e falenderon për bashkëpunimin me SHBA, si shef i Ushtrisë

Ambasadorja Yuri Kim ka takuar sot presidentin e ri të Shqipërisë, Bajram Begaj. Takimi është zhvilluar në ambientet e Pallatit të Brigadave, dhe Kim...

Ambasada e SHBA uron Bajram Begajn: Presim me kënaqësi që të forcojmë më tej partneritetin midis vendeve tona

Ambasada Amerikane në Tiranw ka uruar Bajram Begaj për zgjedhjen në postin e kreut të ri të shtetit.  Ambasada shkruan se si Shef i...

Alibeaj për zgjedhjen e Presidentit të ti: Farsa e radhës, Ramës i duhej opozita vetëm për fasadë

Kreu i Grupit Parlamentar, Enkelejd Alibeaj ka reaguar pas përfundimit të seancës, ku u zgjodh presidenti i ri i Shqipërisë, Bajram Begaj. Alibeaj ka argumentuar...

Balla: Bojkoti i PD-së është fyerje për demokratët, zgjedhja e Presidentit është tërësisht kushtetuese

Kreu i Grupit Paralamentar i PS, Taulant Balla, u shpreh se procesi për zgjedhjen e presidentit është tërësisht kushtetues. Deputeti i PS hodhi poshtë akuzat...

Bajram Begaj kandidat për president, Besnik Mustafaj: Zgjedhje shumë e mirë, eksperienca e tij është garanci

Ish-ministri i Jashtëm, Besnik Mustafaj, ka komentuar kandidaturën e Shefit të Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura, Bajram Begajt, si kandidat për president...

Ministrja e PS: Kam propozuar dy gra shkodrane për postin e presidentit

Ministrja për Mbrojtjen e Sipërmarrjes, Edona Bilali thotë se ka propozuar dy kandidate për postin e Presidentit të Republikës. Ndonëse nuk ka zbuluar emrat, Bilali...

Nuk do marrin pjesë në votimin e presidentit, Balla-Alibeajt: Bojkoti nuk sjell asnjë përfitim

Kreu i Gurpit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla ka reaguar pas deklaratës së Enkelejd Alibeajt se Partia Demokratike nuk do të marrë pjesë në...

Vangjeli: Presidentin do e zgjedhë vetë Rama! Do i çojë menjëherë ndryshimet në qeveri

Analisti Lorenc Vangjeli thotë se Presidenti i ri i Republikës do të jetë zgjedhje ekskluzive e kryeministrit Edi Rama. Vangjeli thotë se Rama do të...

Balla: Keqardhje që opozita nuk propozoi Bregun për President

Kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla shpreh keqardhje që opozita nuk propozoi emrin e Majlinda Bregut për Presidente. Balla nuk komentoi nëse e...

Lulzim Basha uron gjermanin Manfred Weber: Partitë Popullore Europiane kanë nevojë për udhëheqjen tuaj

Ish-kryetari i PD Lulzim Basha, uron politikanin gjerman Manfred Weber për zgjedhjen sot si President i ri i Partive Popullore Europiane. Basha ndan një...

Lajmet e fundit