Tirana
moderate rain
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
81 %
3.1kmh
75 %
Hën
9 °
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
17 °
E hënë, 27 Mars, 2023

TAG

Presidenti gjerman

Presidenti Steinmeier dhe sipërmarrësit gjermanë në Tiranë, mundësi për projekte të përbashkëta energjetike 

Presidenti i Gjermanisë, Frank Walter Steinmeier, nisi dje në Tiranë një vizitë zyrtare dyditore, ku u takua me presidentin e vendit, Bajram Begaj, me...

“Të gjitha vizatimet e tua”, presidenti gjerman takohet me Ramën, i bien në sy menjëherë pikturat në Kryeministri

Presidenti gjerman Frank-Walter Steinmeier ka mbërritur pasditen e sotme në Kryeministri, ku është takuar me Edi Ramën. Sapo ka hyrë në zyrën e kryeministrit,...

Presidenti gjerman mban fjalën në Kuvend: Luftoni korrupsionin dhe bashkëpunoni me opozitën! Iu mbështesim fort në rrugën europiane

Presidenti gjerman Frank-Walter Steinmeier ka mbajtur një fjalë në Kuvendin e Shqipërisë gjatë vizitës zyrtare në Tiranë. Steinmmeier vuri në dukje lidhjet e forta mes...

Begaj dhe presidenti gjerman për dalogun Kosovë-Serbi: Vlersojmë çdo kontribut që ul konfliktet

Presidenti i Gjermanisë Frank-Ëalter Steinmeier në konferencë të përbashkët me shqiptar Bjaram, u pytën nga gazetarët në lidhje me dialogun Kosovë-Serbi. Begaj tha se propozimi...

Presidenti gjerman konferencë të përbashkët me Begajn: Gjermania në krah të Shqipërisë, do t’iu mbështesim në rrugëtimin drejt BE-së

Presidenti gjerman Frank-Walter Steinmeir ka mbajtur një konferencë të përbashkët për shtyp me homologun shqiptar Bajram Begaj. Në fjalën e tij kreu i shtetit gjerman...

Presidenti gjerman mbërrin në Tiranë, pritet me ceremoni zyrtare nga Bajram Begaj

Presidenti gjerman Frank-Walter Steinmeier ka mbërritur pak më parë në Tiranë për një vizitë zyrtare dy ditore, i cili është pritur nga presidenti i...

Presidenti gjerman vjen sot në Tiranë, takim me Ramën dhe Begajn, mban fjalim në Kuvendin e Shqipërisë (Axhenda)

Presidenti gjerman Frank-Walter Steinmeier vjen sot në Tiranë për një vizitë zyrtare dy ditore. Lajmin e bëri me dije vetë ambasada gjermane në Tiranë, me...

“Ka marrëdhënie të ngushta me Rusinë”, Presidenti gjerman reagon pas refuzimit të Zelensky-t: Isha gati për të vizituar Kievin, por…

Presidenti Federal gjerman Frank-Walter Steinmeier deklaroi sot se ishte ofruar që të vizitonte Kievin së bashku me liderët e vendeve baltike, por kjo gjë...

Gazeta “BILD”: Zelensky refuzon të presë në Kiev presidentin gjerman! Thotë se ka marrëdhënie të ngushta me Rusinë

Presidenti gjerman Frank-Walter Steinmeier është shprehur së fundmi se dëshiron të vizitojë Kievin, por presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky nuk dëshiron ta presë atë, pohon...

“Unë do jem jopartiak”, Meta citon presidentin gjerman: Kushdo që lufton për demokraci më ka në krah

Presidenti Ilir Meta ka cituar presidentin e rizgjedhur të Gjermanisë, Frank-Walter Steinmeier, i cili flet për raportet që duhet të ketë një president në...

Lajmet e fundit