Tirana
broken clouds
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
75 %
1.5kmh
75 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
12 °
Sht
9 °
E martë, 31 Janar, 2023

TAG

presidenti Biden

Presidenti Biden takohet sot me udhëheqësit palestinezë, më vonë udhëton drejt Arabisë Saudite: Pse konsiderohet të jetë i tensionuar?

Presidenti i SHBA Joe Biden do të takohet me udhëheqësit palestinezë në Bregun Perëndimor të pushtuar, këtë të premte, përpara se të fluturojë për...

“Ne qëndrojmë si fener për botën”, Ambasada në Tiranë ndan fjalën e Presidentit Biden për Ditën e Pavarësisë së Amerikës

Sot, më 4 korrik, Shtetet e Bashkuara të Amerikës festojnë Ditën e Pavarësisë, shkruan newsbomb.al. Ambasada e SHBA në Tiranë ka ndarë fjalën e...

Frikë nga raketat ruse, Forcat e Operacioneve Speciale mund të shkojnë në Kiev, për të mbrojtur Ambasadën

Ambasada e presidentit Biden në Amerikë, është në fazat e para të shqyrtimit të idesë për të dërguar Forcat e Operacioneve Speciale në Kiev....

Presidenti Biden firmos urdhrin: Amerika jep 600 milionë dollarë ndihmë ushtarake për Ukrainën

Presidenti i SHBA Joe Biden ka nënshkruar një urdhër për të ofruar deri në 600 milion dollarë "ndihmë të menjëhershme ushtarake" për Ukrainën. Vendi...

Kancelari gjerman Olaf Scholz dhe presidenti Biden zotohen per integrimin e Ballkanit Perëndimor

Presidenti amerikan Joe Biden në takimin e tij më kancelarin gjerman Olaf Scholz përmendën edhe Ballkanin Perëndimor dhe punën e përbashkët që duhet të...

Lajmet e fundit