Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
78 %
0.5kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
35 °
Enj
33 °
Pre
35 °
Sht
36 °
E martë, 28 Qershor, 2022

TAG

presidenti amerikan

Vladimir Putin sanksionon Joe Bidenin!

Rusia ka vendosur sanksione kundër presidentit amerikan Joe Biden, djalit të tij, Sekretarit të Shtetit Antony Blinken, zyrtarëve të tjerë amerikanë dhe “individëve të...

Media amerikane: Zelensky presion Joe Biden, kërkoi sanksione më të forta për Rusinë

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky i bëri presion homologut amerikan Joe Biden gjatë telefonatës së tyre të fundit për më shumë sanksione për të shtrënguar...

Presidenti amerikan Joe Biden acarohet me gazetarin e Fox: “Çfarë këlyshi k…”

Gjatë një konference për shtyp në Shtëpinë e Bardhë mbi inflacionin, presidenti amerikan, Joe Biden është acaruar, teksa ka sharë nën zë gazetarin e...

Ndikimi rus / Departamenti i Drejtësisë publikon raportin e plotë të prokurorit Mueller, Trump : Loja mbaroi!

Departamenti amerikan i Drejtësisë ka publikuar sot raportin e plotë, prej rreth 400 faqe, por të redaktuar të prokurorit special Robert Mueller për zgjedhjet...

Lajmet e fundit