Tirana
clear sky
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
93 %
1kmh
0 %
Die
10 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
9 °
E diel, 29 Janar, 2023

TAG

presidence

Nis mbledhja e Këshillit të Sigurisë Kombëtare, pjesëmarrës Rama, Gent Sejko dhe kreu i SHISH

Ka nisur pak minuta më parë edhe mbeldhja e Këshillit të Sigurimit Kombëtar në Presidencë. Siç u tha edhe më herë në këtë takim do...

Takimi i parë për 2023, Edi Rama mbërrin në Presidencë

Kryeministri Edi Rama raportohet se ka mbërritur në Presidencë paraditen e kësaj të premteje, për tu takuar me Bajram Begaj. Ky është takimi i...

Betohet në Presidencë Gent Ibrahimi, anëtari i ri i Gjykatës Kushtetuese

Është betuar ditën e sotme në Presidencë anëtari i ri i Gjykatës Kushtetuese, Genti Ibrahimi. “Betohem se gjatë kryerjes së detyrave të mia do t’i...

FOTO/ Begaj bën bashkë politikën në Pallatin e Brigadave, Basha dhe Kim përshëndeten me njëri-tjetrin, e pranishme edhe Kryemadhi

Në kuadër të 110 vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë, presidenti, Bajram Begaj mbrëmjen e sotme priti në ambientet e Pallatit të Brigadave autoritetet e...

Shtyhet greva e urisë, Kovaçi: Presim të reagojë presidenti

Kreu i Sindikatës së Arsimit të Lartë, Sandër Kovaçi edhe një herë ka folur për media duke kërkuar garanci për jetën nga Presidenca. Protesta do...

“Furtunë” në Presidencë, Bajram Begaj shkarkon 25 punonjës

Kreu i shtetit Bajram Begaj, ka shkarkuar këtë fundjavë 25 punonjës të administratës së Presidencës.  Burime për Euronews Albania konfirmojnë se 17 prej tyre...

Begaj pret në zyrë ambasadoren e BE, Hohmann i dorëzon raportin e progresit për Shqipërinë

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj, ditën e sotme priti Ambasadoren e Bashkimit Europian në Shqipëri, Christiane Hohmann, e cila i dorëzoi zyrtarisht raportin e...

Mediu flet pas takimit me Begajn: Propozuam datën 14 maj për zgjedhjet lokale

Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu, foli pas takimit të krerëve të partive politike me  presidentin Bajram Begaj pak më parë më Presidencë. Mediu tha...

Nga Mediu te Shehu, krerët e partive politike mbërrijnë në Presidencë, nis takimi me Begajn

Krerët e partive politike kanë mbërritur pak më parë në Presidencë, ku do të zhvillojnë një takim me presidentin Bajram Begaj. Bëhet me dije se...

Takim me Bajram Begajn, Edi Rama shkon në Presidencë

Kryeministri Edi Rama ka shkuar në Presidencë, ku do të zhvillojë një takim me presidentin Bajram Begaj. Bëhet me dije se ky është një takim...

Lajmet e fundit