Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
1kmh
1 %
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
21 °
Hën
12 °
E enjte, 21 Tetor, 2021
spot_img

TAG

presidenca

Komisioni Hetimor publikon shkeljet e Metës, i përgjigjet Presidenca: Ilir Meta do të jetë në detyrë deri në 24 korrik 2022!

Alket Hyseni, kryetar i Komisionit Hetimor për shkakrimin e Presidentit Ilir Meta ka nisur prej paradites së sotme seancën për bërjen publike të shkeljeve...

Kopshti i Presidencës zbukurohet nga ekspozita me piktura, Meta: Përkushtmi e dashuria për gjërat që do, çojnë drejt suksesit çdo grua

Presidenti Ilir Meta ka ndarë disa foto nga ekspozita e piktores Bardha Alimeta, çelur në kopshtin e Institucionit të Presidencës. Kreu i Shtetit shkruan se...

Presidenca reagon për zërat kundër Metës: NUK KA DORËHEQJE! Edi Rama nuk i fitoi zgjedhjet në mënyrë demokratike

Presidenca reagon për zërat që kërkojnë që Ilir Meta të japë dorëheqjen nga posti i Presidentit të Republikës, pasi vetë u shpreh se nëse...

Paralajmëron Presidenca: Ilir Meta konferencë të jashtëzakonshme sot! Funksionarët e drejtësisë dhe policisë ta ndjekin

Presidenca, përmes zëdhënësit Tedi Blushi lajmëron se Ilir Meta do të dalë sot në një konferencë të jashtëzakonshme. Sipas Blushit, në qendër të konferencës do...

Biznesmeni nxjerr bisedat me Blendi Gonxhen: Më dërgoi postimin që kisha bërë për Monika Kryemadhin dhe më bllokoi numrin, pastaj u futën në lojë...

Biznesmeni Erion Mane ka denoncuar ditën e sotme nga Presidenca drejtorin e DPSHTRR-së, Blendi Gonxhe, duke e akuzuar se i kanë vënë gjoba në...

Presidenca ngjyroset BLU në Ditën Ndërkombëtare të të Drejtave të Fëmijëve, Meta: E ardhmja europiane e Shqipërisë varet nga cilësia e fëmijërisë së tyre

“Ta ngjyrosim botën blu”. Kjo ëhstë fushata globale me të cilën është solidarizuar edhe institucioni i presidnecës me rastin e Ditës Ndërkombëtare të të...

Dashamir Shehi: Meta s’ka detyrim të zgjidhë pandeminë! Panariti nëpunës i Presidencës, nuk zgjidh sfida

Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi komenton lëvizjet e fundit në Presidencë, ku ditën e sotme stafit të ndihmësve të kreut të shtetit i është...

Meta takon Ruçin, Presidenca zbardh çfarë diskutuan dhe për çfarë ranë dakord: Të nisë menjëherë puna për… (E PLOTË)

Presidenti i Republikës Ilir Meta zhvilloi sot një takim me Kryetarin e Kuvendit Gramoz Ruçi. Ndërkaq, Presidenca zbardh të gjitha detajet...

Ultimatumi i Ruçit për çështjen e kreut të KLSH, vjen reagimi nga Presidenca: Kemi propozuar tre kandidatura dinjitoze, Meta do të përmbushë gjithmonë detyrat...

Pas letrës së kreut të Kuvendit Gramoz Ruçi për Presidentin Ilir Meta, ku i kërkonte të respektonte afatet kushtetuese për propozimin e një emri...

Lëvizja e fortë e Metës, Presidenca padi kundër prishjes së Teatrit Kombëtar

Presidenca ka ngritur një padi kundër prishjes së Teatrit Kombëtar. Këshilltari ligjor Bledar Dervishaj ka qenë ai që ka depozituar padinë...

Lajmet e fundit