Tirana
overcast clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
87 %
2.1kmh
90 %
Hën
10 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
11 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

TAG

prerja e pyjeve

Denoncimi: Firma fantazëm, batërdi me pyjet përmes falsifikimeve

Ish kryeministri Sali Berisha ka denoncuar këtë herë një firmë që shfrytëzon pyjet në Bulqizë. Sipas Berishës, firma fantazëm përmes falsifikimeve...

Prerja e pyjeve në Shkodër, Policia arreston punonjësin e shërbimit pyjor

Përveç zjarreve në këtë verë që kanë shkatuar dëme të mëdha në pyjet shqiptare, edhe prerja e pyejeve është një fenomen që po shkakton...

Balla i përgjigjet akuzave: Kompania që pret pyjet në Librazhd ka sponsorizuar fushatën e PD-së

Deputeti i Partisë Socialiste, Taulant Balla, i është përgjigjur akuzave të ish kryeministrit, Sali Berisha, i cili e akuzoi për prerjen e pyjeve në...

Kapen me lëndë drusore, arrestohen dy persona në Korçë

Dy persona janë arrestuar nga policia e Korçës pasi janë kapur në flagrancë duke transportuar lëndë drusore pa dokumentacion. Dy të arrestuarit...

Moratoriumi i pyjeve, kapen në flagrancë dhe gjobiten me 5 milionë lekë dy persona

Inspektorati Shtetëror i Mjedisit dhe i Pyjeve ka njoftuar për vijimi e aksionit dhe kontrolleve rrigoroze pas hyrjes në fuqi të moratoriumit që ndalon...

Vjedhje energjie, prerje pyjesh dhe ndërtime pa leje, arrestohen 14 persona

Policia në bashkëpunim me OSHEE kanë vijuar aksionin për parandalimin dhe ndërprerjen e vjedhjes së energjisë elektrike duke arrestuar 11 persona. Për prerje të...

Lajmet e fundit