Tirana
overcast clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
87 %
2.1kmh
90 %
Hën
10 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
11 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

TAG

premier league

Premier League fillon më 17 qershor, caktohet data dhe për Seria A

Premier League është gati për të rifilluar sërish. Pas takimit të sotëm, klubet kanë vendosur që të rifillojnë më datë 17 qershor, ndërsa mediat...

E konfirmon klubi: Miliarderi mes 5 viktimave në rrëzimin e helikopterit

Miliarderi Vichai Srivaddhanaprabha, pronar i klubit të Premier Ligës Angleze Leicester City, është mes pesë viktimave nga rrëzimi i helikopterit ditën e djeshme. ...

Kane shënon tripletë dhe bën historinë, kjo nuk kishte ndodhur më parë në Angli

Sulmuesi i Totenham prej disa vitesh është një nga me të mirët  në qarkullim duke u vënë në shënjestrën e disa prej klubeve më...

“Paqe e bardhë” në Manchester, Liverpool dhe United ndahen në barazim

Supersfida e kësaj javë në  Premier League, mes Liverpool- Manchester United, nuk ka shkuar më shumë se një barazim pa gola. Ndeshja...

Liga më e fortë në botë fillon me spektakël dhe “7+”

Një start më shumë sesa spektakolar mund të quhet përballja mes Arsenalit dhe Leicester që startoi kampionatin anglez. Një ndeshje me aksione,...

Claudio Ranieri “shpërthen” në lot: Dje “vdiqën” ëndrrat e mia

Claudio Ranieri thotë se Leicester City do të jetë përgjithmonë i veçantë për të, pas historisë që shkroi në edicionin e kaluar të Premier...

90 minuta spektakolare, Guardiola mund në shtëpi “The Special One”

Manchester City ka mundur Manchester United në derbin spektakolar të zhvilluar sot në mesditë. Golat e De Bryine dhe Iheanachos i kanë dhënë skuadrës...

Lajmet e fundit